رشت _ ایرنا_ مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان گفت: سه شهرستان دیگر این استان شامل لاهیجان، فومن و رودبار از زرد به نارنجی تغییر رنگ داد.

دکتر حسن رخ شاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : قبل از نوروز شهرستان نارنجی در گیلان نداشتیم اما اکنون تعداد شهرستان های نارنجی این استان پنج مورد رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر شهرستان های یاد شده رودسر و لنگرود در نوروز نارنجی شدند که نتیجه ورود مسافر و توجه نکردن به هشدارهای پیشگیرانه از انتشار ویروس کرونا است.

مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان بیان داشت: اواخر اسفند ٢٧٠ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان های استان بستری بودند اما اکنون به حدود ۴۴۰ نفر رسیده است.

وی از مردم خواست تا در بیرون از منزل حتما ماسک بزنند و پروتکل ها را رعایت کنند تا چرخه انتقال بیماری کووید ١٩ قطع شود.

بر اساس آخرین آمار اعلامی وزارت بهداشت و درمان، تاکنون یک میلیون و ۹۰۸ هزار و ۹۷۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۲ هزار و ۸۷۶ نفر رسیده است.

همچنین یک میلیون و ۶۳۳ هزار و  ۹۴۹ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند ضمن اینکه چهار هزار و ۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.