آستارا – ایرنا – امام جمعه آستارا گفت: هیات های نظارت در بررسی و تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها دقت بیشتری کنند و در این راستا پایبندی افراد به ارزش های اسلام و انقلابی و توانمندی آنان باید مد نظر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی، سیاسی نماز جمعه آستارا افزود: نباید به هر شخصی بنا بر سفارش برخی ها اجازه ورود به میدان رقابت های انتخاباتی شوراها داده شود.

 وی عنوان کرد : دولت جدید نیز باید هم تراز با گام دوم انقلاب اسلامی روی کار بیاید و در این راستا داشتن روحیه جهادی، نشاط و جوانگرایی از جمله شاخصه های مهم است.

وی در ادامه بیان کرد: مسئولان باید با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه تولید با هدف ایجاد اشتغال و کاهش تورم برنامه مناسبی داشته و در مقابل دشمن شجاع و عزتمند عمل کنند.   

خطیب جمعه آستارا با گرامیداشت هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت: مجاهدت های خاموش و شبانه روزی سربازان مخلص امام زمان باعث تامین امنیت در جامعه شده است و در سایه این تلاش ها و خدمات امروز امنیت مطلوبی در ایران اسلامی برقرار است.

حافظ نیا در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم در نوروز و روز طبیعت نگران کننده است و این امر وضعیت کرونا را تشدید خواهد کرد و امید است مردم نسبت به سلامت خود حساسیت داشته باشند.

وی با اشاره به دهه غبارروبی مساجد هم گفت: مومنان مساجد را برای استقبال از ماه مهمانی خدا آماده می کنند و همه باید در راستای آبادانی مساجد تلاش کنیم و خوشبختانه مومنان پروتکل های بهداشتی را در مساجد رعایت می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.