رشت – ایرنا – مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان گفت: ورزش برای افزایش ایمنی و مقاومت بدن و پیشگیری از بیماری کرونا و سایر بیماری ها بسیار مفید است و حتی برای بهبودی بیماری ها نیز تاثیر بسزایی دارد و به همین دلیل مردم باید بیشتر به سمت ورزش بروند.

مریم بخشی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و همچنین مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، ورزش با محدودیت هایی مواجه شده اما تمام تلاش ما این است که طبق مسئولیت مان ورزش را به خانه های مردم ببریم .

وی افزود: همچنین به دلیل تعطیلات برای کاهش بیماری کرونا و اوقات فراغت مناسبی که ایجاد شده ، از مردم انتظار داریم که بیشتر به امر ورزش بپردازند و با رعایت پروتکل های بهداشتی در مکان های باز و همچنین از طریق فضای مجازی ورزش را دنبال کنند.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان ادامه داد: همچنین افرادی که تمایل دارند از فضای مجازی ورزش در گیلان استفاده کنند ، با مراجعه به سایت اداره کل ورزش و جوانان گیلان و همچنین با مراجعه به هیات های ورزش های همگانی و هیات پزشکی ورزشی استان گیلان ، به امر ورزش بپردازند.

بخشی خاطرنشان کرد: به هرحال تمام سعی و هدف ما این است که در شرایط موجود، ورزش یکی از ملزومات خانواده ها در گیلان باشد و همچنین انتظار داریم که مردم نیز برای سلامتی خود و برای پیشگیری از ابتلا به بیماری، بیشتر به امر ورزش بپردازند تا کمتر بیمار شوند.

در استان گیلان با حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار جمعیت ، بیش از ۱۲۰ هزار ورزشکار به صورت سازمان یافته در دو بخش بانوان و آقایان ، در رده های سنی مختلف و در رشته های ورزشی گوناگون رسما به  ورزش می پردازند.