رشت _ ایرنا_ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: مردم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید ١٩ روز طبیعت امسال را نیز در خانه بمانند و همانند سال گذشته تجمع و دورهمی نداشته باشند.

دکتر آبتین حیدرزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : دورهمی و تجمع از جمله در روز سیزده بدر خطر ابتلا و انتشار ویروس کرونا را دو چندان می دهد.

وی استفاده از ماسک را بسیار مهم دانست و خاطر نشان کرد: مردم در فضاهای باز یا بسته بدون ماسک قرار نگیرند،  حتی اگر کمتر از ۱۵ دقیقه بخواهند با هم روبرو شوند.

وی با اشاره به افزایش بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های گیلان در ایام نوروز گفت : متاسفانه حال این استان بعد از دو هفته از آغاز سال ۱۴۰۰ نسبت به روز سال تحویل به لحاظ کرونایی بد شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود : این افزایش آمار بیماران بستری بیانگر آن است که به هیج وجه به توصیه ها مربوط به پرهیز از سفر و دورهمی رعایت نشده است.

بر اساس آخرین آمارها، بیش از ٣٨٠ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان بستری هستند.

طبق آمارهای اعلامی وزارت بهداشت و درمان در روز گذشته مجموع جانباختگان بیماری کووید ١٩ در کشور به ۶۲ هزار و ۷۵۹ نفر و آمار بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۸۹۷ هزار و ۳۱۴ نفر رسیده است.