ایسنا/گیلان فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به اینکه ۱۲ فروردین الگویی جدید از زندگی در عرصه اجتماعی بر مبنای "اسلامیت" و "جمهوریت" است گفت: ۱۲ فروردین؛ تجلی‌ خواست و اراده مردم در استکبارستیزی، آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی است.

سرهنگ سیداکبر قاسمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۱۲ فروردین الگویی جدید از زندگی در عرصه اجتماعی بر مبنای “اسلامیت” و “جمهوریت” است گفت: ۴۱ سال پیش در ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸، مردم فهیم و بصیر ایران اسلامی که به تازگی کشور را از زیر یوغ حکومتی فاسد و ظالم نجات داده بودند، از فرصت پیش آمده در ابراز رأی و نظر خود برای تعیین سرنوشت کشورشان استفاده کرده و با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، حماسه‌ای بی‌نظیر و تاریخی را ثبت کرده و با انتخاب ۹۸/۲ درصدی خود، رأی به استقرار حکومت “جمهوری اسلامی” دادند.

قاسمی ادامه داد: حضور حماسی بیش از ۹۸ درصدی مردم در پای صندوق‌های رأی در روزهای سرنوشت ساز پس از پیروزی انقلاب اسلامی و رأی قاطع به “جمهوری اسلامی”؛ بیان کننده خواست و اراده مردم در استکبارستیزی، آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی بود و با گذشت بیش از ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی علی رغم تمامی سختی‌ها و مشکلات و دشمنی‌های بی‌حد و حصر دشمنان این کشور و نظام؛ کماکان خواسته اصلی ملت بصیر و فهیم ایران اسلامی است.
 
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت گفت: مردم‌سالاری دینی، اقتدار دفاعی – نظامی، پیروزی بر انواع توطئه‌ها، تحریم‌ها و تهدیدهای دشمنان داخلی و خارجی، خوداتکایی و خودکفایی و رشد و پیشرفت بالای علمی در سطح جهان؛ از جمله دستآوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی پس از رأی ملت ایران به نظام اسلامی در ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ است.  

قاسمی خاطرنشان کرد: تاکنون جمهوری اسلامی ایران، با اتکا به قدرت لایزال الهی و پشتیبانی مردمی، توانسته مسیر پیشرفت و بالندگی را با شتاب طی نماید، امروز نیز گام برداشتن در مسیر اهداف انقلاب اسلامی و مقابله با توطئه‌ها و برنامه‌های دشمن با همت و همدلی آحاد مردم و مسئولان، در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” نامگذاری شده است، به شکوفایی ظرفیت‌های داخلی و اقتدار بیش از پیش میهن اسلامی می‌انجامد.

وی گفت: از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نمی کنیم و تا پای جان در این راه، مستدام و پایدار می‌مانیم و در راه اهداف اسلام در پیروی از رهبر انقلاب  اسلامی امام خامنه ای(مدظله العالی) و پیروزی ملت بزرگ ایران حرکت می کنیم.  

قاسمی در پایان گفت: سپاه ناحیه مرکزی رشت به مناسبت ۱۲ فروردین ضمن آذیین بندی شهر برنامه های مختلفی در سطح شهر توسط حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج برگزار می کند. 

انتهای پیام