رشت – ایرنا – معاون امور فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از پرداخت هفت میلیارد و ۳۳۵ میلیون ریال یارانه حمایتی شش ماهه نخست سال جاری (اسفندماه ۹۸ تا پایان مردادماه ۹۹) به رسانه‌های واجد شرایط دریافت استان خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به ایرنا، حسین ابراهیمیان با اعلام این مطلب افزود: این مبلغ به حساب صاحبان امتیاز ۴۳ روزنامه، نشریات ادواری و پایگاه خبری استان که در طرح رتبه بندی رسانه ها شرکت کرده و در سامانه جامع رسانه‌های کشور اعلام وصول مرتب داشته اند، واریز شده است.
وی تصریح کرد: مبالغی بین ۳۸۴ تا ۵۷۹ میلیون ریال (به جمع چهار میلیارد و ۱۴۶ میلیون ریال) از این یارانه به ۹ روزنامه گیلان اختصاص یافت.
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: ۲۰ نشریه دیگر از ۱۶۵ نشریه محلی چاپی (به‌غیر از روزنامه) استان نیز توانستند یک میلیارد و ۶۹۳ میلیون ریال (مبالغی بین ۱۷ تا ۲۶۱ میلیون ریال) از این یارانه را دریافت کنند.
ابراهیمیان اضافه کرد: یک میلیارد و ۴۹۶ میلیون ریال یارانه (مبالغی بین ۲۵ تا ۵۶۸ میلیون ریال) نیز به ۱۴ پایگاه از ۲۰۱ پایگاه خبری دارای مجوز استان گیلان تعلق گرفت.
در زمان حاضر ۱۰ روزنامه، ۵۴ هفته نامه، ۱۸ دو هفته نامه، ۴۷ ماهنامه، پنج دو ماهنامه، ۴۲ فصلنامه و دو سالنامه در استان فعال هستند.