رشت – ایرنا – آتش نشانان در پی آتش سوزی خودروی سواری ۲۰۶ در پارکینگ آپارتمانی در مسکن مهر نسبت به امدادرسانی به ۲۵ نفر از ساکنان مسکن مهر گرفتار شده در ساختمان و و انتقال آنان به مکان امن اقدام کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت روز پنجشنبه در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: حادثه آتش سوزی خودروی سواری ۲۰۶ در پارکینگ این آپارتمان نیمه شب گذشته به این سازمان اطلاع داده شد ضمن اینکه آتش نشانان مستقر در ایستگاه مسکن مهر نیز خبر از دود گرفتگی شدید این آپارتمان ۲۰ واحدی داشتند.

شهرام مومنی افزود: با اعلام این حادثه ۴۸ آتش نشان به همراه ۱۴ دستگاه خودروی اطفایی، آبرسان، نردبان و خودروی پشتیبان دستگاه تنفسی به محل آتش‌ سوزی در مسکن مهر اعزام شدند.

وی با اشاره به دودگرفتگی شدید و محبوس شدن ساکنان در پی حریق خودرو ۲۰۶ در پارکینک و عدم امکان خروج خاطر نشان کرد: در این عملیات تیم های نجات به همراه تجهیزات نسبت به تخلیه کامل اهالی آپارتمان اقدام کردند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت اضافه کرد: ساکنان این ساختمان به بیرون از ساختمان منتقل شدند و سه نفر از شهروندان و یک نفر از آتش نشانان به دلیل شدت دود گرفتگی به بیمارستان اعزام شدند که حال عمومی شان مطلوب است.

وی اظهار داشت: در این آتش سوزی، هیچ ساختمانی دچار حادثه آتش سوزی نشد ضمن اینکه علت حریق در دست بررسی است.

۱۴ ایستگاه آتش نشانی در رشت فعال است.