آستارا – ایرنا – نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: امنیت در سایه تلاش ها و رشادت های شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) به ملت ایران اسلامی هدیه شده است و اقتدار و مجاهدت های این نیروهای مخلص نباید فراموش شود.

غلامرضا مرحبا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز درحالی جمهوری اسلامی ایران از بعد داخلی و خارجی در یک امنیت مطلوب و مثال زدنی قرار دارد که اطراف کشور ما آتش جنگ، اختلاف و ناامنی شعله ور است.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای اطراف ما زادگاه اختلاف،  تفرقه و ناامنی است اما نیروهای امنیتی با تلاش های شبانه روزی خود، امنیت را برای مردم به ارمغان آورده و امروز ایران اسلامی امن ترین کشور جهان است.

وی بیان کرد: باید خدمات ارزنده سربازان گمنام امام زمان (عج) به درستی برای مردم بیان شود تا بدانند این امنیت و آرامش خاطر در سایه چه تلاش ها و مجاهدت هایی حاصل شده است.

وی اضافه کرد: در نتیجه تلاش شبانه روزی نیروی خدوم و مخلص وزارت اطلاعات مردم ما ثمره امنیت را احساس می کنند و سربازان گمنام امام زمان (عج) ستون اصلی امنیت ملت ایران هستند.

وی افزود: امنیت دُر غلطانی است که به مدد جانفشانی های سربازان گمنام امام زمان (عج) به مردم ایران هدیه شده است و ایثارگری های سربازان گمنام چشمگیر است و مردم و جامعه مدیون این رشادت ها هستند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دشمن در پشت مرزها همچنان دست به حملات مختلفی مانند حملات سایبری زده یا با ایجاد فضای یاس و ‌ناامیدی سعی در ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی می کند که سربازان گمنام امام زمان (عج) بارها و بارها نقشه های آنان را خنثی کرده اند.

وی ‌ادامه داد: نقش سربازان گمنام امام زمان (عج) در مسدود کردن روزنه های نفوذ دشمنان، ‌بقا و قوام نظام اسلامی و امنیت و ‌آرامش ملت ایران انکارناپذیر است.

 معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) برای نخستین بار درسال ۱۳۶۲ شمسی پس از دستگیری عوامل حزب توده، لقب سربازان گمنام  امام زمان (عج) را به نیروهای وزارت اطلاعات دادند و سالروز ولادت صاحب الامر حضرت مهدی (عج) روزی برای پاسداشت تلاش های آنان نام گرفته است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.