رشت – ایرنا – مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: باور عمیق همه مسئولان به توانمندی ها و منابع انسانی داخل کشور و حمایت از واحدهای تولیدی گامی برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ است که توسط رهبر معظم انقلاب تعیین راهبرد شده است.

حجت الاسلام ستار علیزاده روزپنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شعار امسال با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها عنوان کرد : حمایت عملی و حقیقی از تولید و تولیدکنندگان اهمیت بسزایی دارد که باید در عمل و به طور واقعی مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر پشتیبانی و حمایت و پشتیبانی تولید، خاطر نشان کرد: ورود نمایندگان مجلس در حوزه قانون گذاری برای پشتیبانی و رفع موانع برای تحقق شعار سال اهمیت ویژه ای دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان بیان داشت: اصلاح نظام بانکی برای تامین منابع مالی و کمک به بنگاههای اقتصادی و واحدهای تولیدی به صورت نظامند و هدفمند نیز باید برای تحقق این شعار مورد توجه قرار گیرد.

وی هماهنگی قوای سه گانه در تحقق شعار سال را مهم دانست و خاطر نشان کرد: حمایت و پشتیبانی دقیق و همه جانبه از شرکت های دانش بنیان یکی دیگر از موارد قابل توجه در تحقق شعار سال ۱۴۰۰ است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به نقش مهم رسانه ها در فرهنگ سازی ها افزود : در عین حال شعار جهش تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها باید از سوی رسانه ها در فضای مجازی، توسط مراکز علمی و دانشگاهی فرهنگ سازی و تبیین شود و در فرهنگ سازی این شعار اثرگذار تلاش کنند و در واقع تحقق لاین شعار نیازمند عزم و تلاشی همگانی است.