ایسنا/گیلان معاون اجتماعی پلیس گیلان از سوءاستفاده کلاهبرداران با وعده سفر به عتبات عالیات یا برنده شدن در قرعه کشی خبر داد و گفت: شهروندان مراقب تماس‌های تلفنی افراد فرصت طلب با چنین عنوان‌هایی باشند.

سرهنگ مجید رسول‌زاده فرساد در جمع  با بیان اینکه در چند روز اخیر کلاهبرداران با شگرد برنده شدن شماره تلفن شهروندان برای اعطای کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، برنده شدن در قرعه کشی یا ثبت‌نام در سامانه سجام و … سعی در اغفال هموطنان و خالی کردن حساب آنها را داشتند، اظهار کرد: شهروندان از اعتماد به افراد بیگانه و تماس‌های ناشناس جدا خودداری کنند.

وی با اعلام اینکه کلاهبرداران پس از تماس تلفنی با شهروندان، ابتدا یک مصاحبه ساختگی زنده در برنامه‌های صدا و سیما یا اپراتورهای تلفن همراه را ترتیب می‌دهند، تصریح کرد: افراد سودجو در این تماس با استفاده از شگردها و ترفندهای مختلف با وعده پرداخت کمک هزینه، اقدام به دریافت کدملی، تاریخ تولد و سایر مشخصات کارت بانکی افراد فریب خرده می‌کنند.

معاون اجتماعی پلیس گیلان دلیل جمع آوری اطلاعات شخصی شهروندان توسط کلاهبرداران را ثبت‌نام در سامانه‌ها و تخلیه حساب بانکی عنوان کرد و گفت: افراد سودجو با در اختیار داشتن این اطلاعات، به حساب مالباخته دسترسی خواهند داشت و اقدام به انتقال موجودی حساب وی به حساب‌های مورد نظر خود می‌کنند.

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه توصیه می‌شود شهروندان به هیچ عنوان اطلاعات خصوصی نظیر کدملی، تاریخ تولد، cvv۲ و رمز دوم کارت بانکی خود را در اختیار افراد ناشناس و فرصت طلب قرار ندهند، خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند هرگونه موارد این چنینی را از طریق سامانه ۱۱۰‌به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام