ایسنا/گیلان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ترانزیت بالغ بر ۱۲۷ هزار تنی کالا از استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: طی مدت مذکور بالغ بر ۸۹۱ هزار تن کالا از مرز آستارا صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد رشد را نشان می دهد.

فریبرز مرادی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه طی ۱۲ ماهه سال گذشته ۱۲۷ هزار و ۴۸۵ تن کالا از استان گیلان ترانزیت شده است، اظهار کرد: از این مقدار ۸۵ هزار و ۱۵۳ تن از مرز آستارا و ۴۲ هزار و ۳۳۲ تن از مرز انزلی ترانزیت شده است.

وی افزود: طی مدت مذکور ۷۷ هزار و ۱۳۶ تن کالای ترانزیتی از مرزهای استان وارد و ۵۰ هزار و ۳۴۹ تن کالا از استان خارج شده که ترانزیت ورودی استان ۱۲ درصد افزایش داشته و در ترانزیت خروجی از استان شاهد کاهش ۶۸ درصدی هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، انواع تخته و چای را عمده ترین کالاهای ترانزیت شده طی مدت یاد شده دانست و گفت: در این مدت ۱۳۳ هزار و ۴۹۲ تن کالا از مرز آستارا وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته است.

مرادی، با بیان اینکه عمده کالاهای وارداتی مرز آستارا در سال گذشته نیز انواع تخته بوده است، عنوان کرد: طی مدت مذکور همچنین بالغ بر ۸۹۱ هزار تن کالا از این مرز صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد رشد را نشان می دهد. میوه و تره بار نیز عمده کالاهای صادر شده از مرز آستارا در سال گذشته بودند.

وی با اشاره به میانگین تردد روزانه ۲۶۸ دستگاه کامیون از مرز آستارا، خاطرنشان کرد: ۴۸ هزار و ۲۹۲ دستگاه کامیون طی این مدت به مرز آستارا وارد و ۴۹ هزار و ۵۹۳ دستگاه کامیون نیز از این مرز خارج شده اند.

انتهای پیام