رشت – ایرنا – سرپرست معاونت امور جوانان اداره ورزش گیلان گفت: با اعطای اعتبارنامه به هفت موسسه مردم نهاد جدید در حوزه ورزش و جوانان در گیلان، تعداد سازمان های مردم نهاد جوانان در استان به ۱۱۵ تشکل رسید.

اصغر ابراهیمی روز چهارشنبه در مصاحبه با ایرنا افزود : به مناسبت گرامیداشت هفته جوان، اعتبار نامه هفت موسسه مردم نهاد استان گیلان در حوزه ورزش و جوانان در این استان اهداء شد.

وی افزود : این موسسات مردم نهاد شامل فرتاک کاسپین، موسسه نوای زندگی گیل، موسسه پیشگامان شهر ایده آل، موسسه مهرآوران زندگی فردا، موسسه مهرورزان دیار میرزا، موسسه باران هنرگیل و موسسه طنین شادی هستند که فعال در حوزه های مختلف جوانان هستند و با اعطای اعتبارنامه می توانند فعالیت های خود را در این حوزه به انجام برسانند.

وی بیان کرد: با توجه به برنامه پیش بینی شده برای فعالیت این تشکل ها هم اکنون تعداد سمن های گیلان در حد مطلوبی است و هم اینک به برنامه بلند مدت وزارت ورزش و جوانان برای راه اندازی ۱۱۵ سمن استان دست یافتیم.

وی ادامه داد: توانمندسازی سمن ها و حمایت از جوانان از جمله اولویت های اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان است و امیدواریم با استفاده بهینه از توانایی این موسسات بسیاری از کارهای حوزه ورزش و جوانان را توسط این سمن ها انجام دهیم.

سرپرست معاونت امور جوانان اداره ورزش گیلان خاطرنشان کرد: حضور جوانان در فعالیت های اجتماعی چشمگیر است و در این بخش موفقیت خوبی داشته ایم و در بحث کمیت حضور جوانان در فعالیت های اجتماعی نیز موفقیت های مناسبی داشته ایم که یکی از اهداف وزارت ورزش و جوانان نیز می باشد.