آستارا – ایرنا – ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با همکاری سازمان مردم‌نهاد رنگین کمان زندگی در آستارا مقداری لوازم خانگی و ۱۰۰ بسته غذایی به نیازمندان اهدا کرد و به همت خیران و سپاه این شهرستان به ۲۰۰ خانوار نیازمند، گوشت قربانی توزیع شد.

مسئول سازمان مردم نهاد رنگین کمان زندگی آستارا روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: امروز با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مقداری لوازم خانگی شامل یخچال، تلویزیون، اجاق گاز و فرش به ارزش ۱۲۰ میلیون ریال به یک خانوار نیازمند در بخش لوندویل اهدا شد.

ساسان خرمی نیا افزود: امروز همچنین ۱۰۰ بسته غذایی شامل روغن، حبوبات، مرغ، ماکارونی، برنج و رب گوجه هر کدام به ارزش سه میلیون ریال در بین خانوارهای نیازمند، با اولویت آسیب دیدگان از کرونا توزیع شد.

وی یکی از وظایف سمن رنگین کمان زندگی را ترویج فرهنگ کمک به خانوارهای نیازمند دانست و گفت: حمایت از اقشار ضعیف نباید به نیازهای مادی محدود شود و پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی نیز ضروری است و در این راستا ماهانه یک کارگاه مهارت آموزی با موضوع ازدواج، به همت این سمن برگزار می شود.

توزیع گوشت به نیازمندان

فرمانده سپاه ناحیه آستارا در برنامه توزیع بسته های گوشت در سپاه این شهرستان گفت: امروز با مشارکت خیران چهار راس گوسفند خریداری و ذبح و ۲۰۰ بسته گوشت به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال به نیازمندان توزیع شد و پیش از این در طرح مواسات و کمک مومنانه با همکاری خیران، ۱۵ هزار و ۵۰۰ بسته مواد غذایی به خانوارهای نیازمند توزیع شده بود.

سرهنگ بهزاد قنبری با اعلام تلاش نیروهای بسیج در توزیع عادلانه گوشت و بسته های غذایی بین نیازمندان، از تداوم این کمک ها در صورت مشارکت خیران خبر داد.

ویروس کرونا در همه کشورها خسارات مالی و جانی به جا گذاشته و در کشور ما علاوه بر مساعدت های دولت برای کاهش آلام آسیب دیدگان و نیازمندان، کمک های مردمی در قالب طرح مواسات و همدلی تهیه و توزیع می شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.