آستارا – ایرنا – رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: روزانه ۱۵ تن گوشت مرغ با قیمت مصوب ۲۱۰ هزار ریال در ۴۰ واحد صنفی توزیع می‌شود و مردم با خرید به اندازه نیاز، از صف بستن مقابل مرغ‌فروشی‌ها جلوگیری کنند.

محسن آهنی روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: قبل از عید نوروز روزانه هفت تن مرغ در آستارا توزیع می شد و افزایش تقاضا باعث دو برابر شدن آن شد اما همچنان در مقابل مرغ فروشی ها صف وجود دارد.

وی بیان کرد: با همکاری بازرسان اتاق اصناف نظارت بر عرضه پوشاک، کیف و کفش، آجیل، خوار و بار، شیرینی، گوشت قرمز، مرغ و میوه و فعالیت شرکت های حمل و نقل درون و برون شهری، اماکن تفریحی و فرهنگی، واحدهای اقامتی، غذاخوری ها، تعمیرگاه و تعویض روغنی ها، انبار و سردخانه ها تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا افزود: در سال گذشته ۴۹۴ پرونده تخلف اقتصادی اصناف تشکیل شد و متخلفان برای جریمه به تعزیرات حکومتی معرفی‌ شدند و ۱۹ هزار و ۸۵ بار از اصناف، بخصوص نانوایی ها بازدید شد و رقم تخلف احراز شده، چهار میلیارد و ۲۸۴ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۱۸۹ ریال میلیون ریال بود.

وی از شهروندان و گردشگران خواست، تخلفات اقتصادی را به تلفن ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت یا به شماره ۰۱۳۴۴۸۱۹۷۶۷ واحد بازرسی اتاق اصناف اطلاع دهند.

شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و حدود ۶ هزار واحد تجاری که اغلب در بازارچه ساحلی آن متمرکز شده، در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.