آستارا – ایرنا – سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش گفت: بازرسان بهداشت، اصناف و اماکن عمومی این شهرستان در راستای شناسایی و برخورد با ناقضان پروتکل‌های بهداشتی بازدارنده از شیوع کرونا، ۱۲ واحد صنفی نظیر چایخانه و کبابی را پلمب کردند.

گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تالش به ایرنا حاکی است بختیار حیدرنیا روز پنجشنبه اظهار کرد: بازرسان بهداشت، اصناف و اماکن عمومی روز گذشته از ۱۷۴ مرکز تهیه و توزیع کالا و خدمات در این شهرستان بازدید کرده اند و به ۴۸ واحد صنفی متخلف نیز اخطار کتبی صادر شده است.

وی افزود: وضعیت تالش از نظر شیوع ویروس کرونا قرمز است و تا مساعد شدن اوضاع، کنترل و بازرسی اماکن عمومی و اصناف، با جدیت و توان کامل ادامه خواهد داشت و با خاطیان، برابر مقررات برخورد خواهد شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش ادامه داد: سلامت عمومی، خط قرمز مسئولان است و از مردم فهیم تالش انتظار داریم با رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی و محدودیت کرونایی و با همکاری مضاعف با ماموران و بازرسان بازار و بهداشت، در قطع زنجیره شیوع کرونا سهیم باشند.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن، ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.