رشت- ایرنا – فرماندار رضوانشهر گفت: بازار این شهرستان تحت کنترل ستاد تنظیم بازار است و دسترسی مردم به کالا های اساسی و مورد نیاز به راحتی امکان پذیر می باشد.

 به گزارش ایرنا؛ محمود قاسمی دوشنبه شب در جلسه ستاد تنظیم بازار این شهرستان با اشاره به تحت کنترل بودن بازار از سوی این ستاد گفت: هم اکنون شرایط ما در زمینه دسترسی مردم به کالاهای اساسی مطلوب و رضایتخش است و با تشدید بازرسی ها هیچ نگرانی در این راستا وجود ندارد.

 وی افزود: طی تشدید بازرسی و نظارتها بر بازار هم اکنون شاهد ثبات و آرامش در این زمینه هستیم و در حوزه تأمین و عرضه کالاهای اساسی هم مشکلی نداریم.

 فرماندار رضوانشهر با اشاره به برخورد قانونی با متخلفین و برهم زنندگان نظم بازار گفت: روزانه بطور میانگین حدود ۷ الی ۸ تن گوشت مرغ نیاز این شهرستان است که بطور مرتب نسبت به تأمین و عرضه آن اقدام می شود و به شدت با آن دسته از افراد فرصت طلب و سود جو که قصد ایجاد بی نظمی و اخلال در بازار را داشته باشند، برخورد می شود.

 فرماندار رضوانشهر افزود: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۴۰ تن گوشت مرغ با قیمت مصوب هر کیلوگرم ۲۰ هزار و چهارصد تومان توسط عاملین فروش بین مردم توزیع شده است.

 وی گفت: طی این مدت بیش از ۱۲ تن روغن نیز در اختیار عاملین فروش قرار گرفته و برای جذب ۹ تن دیگر نیز اقدام شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت رضوانشهر در ادامه این نشست گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۴۱۸ مورد بازرسی از واحدهای صنفی مختلف این شهرستان بعمل آمده است.

 حسن مرادی افزود: از مجموع بازرسی های بعمل آمده در واحدهای صنفی در سطح رضوانشهر و پره سر ۲۸ مورد تخلف مشاهده گردید که در این زمینه ۸۴ میلیون ریال جریمه اعمال و پرونده برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

 همچنین رئیس شبکه دامپزشکی رضوانشهر هم در ادامه گفت: در ایام تعطیلات نوروزی امسال ۱۷۷ مورد بازرسی از مراکز عرضه محصولات دامی بعمل آمده که ۲ مورد تخلف مشاهده شد و به میزان ۲۵ کیلوگرم گوشت مرغ ضبط و انهدام شد.    

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است که دارای بیش از ۶۰ واحد صنفی عرضه گوشت مرغ می باشد.