رشت- ایرنا – فرماندار رضوانشهر گفت: از ورود اتوبوس حامل گردشگران خوزستانی به رضوانشهر در پی انجام تست کرونا ممانعت شد و این اتوبوس و مسافرانش به استان مبدأ بازگردانده شدند.

 به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود قاسمی غروب یکشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان با قدردانی از تیز بینی فرمانده پاسگاه پلیس راه این شهرستان در توقیف یک دستگاه اتوبوس گردشگران خوزستانی گفت: پس از تست های بعمل آمده از تور گردشگران غیر مجاز که از اهواز قصد ورود به این منطقه را داشتند، یک نفر از آنان مبتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی بود که در این راستا این تور غیر مجاز به استان مبدأ بازگردانده شدند.

 وی با اشاره به تاکید رئیس جمهور و نیز استاندار گیلان بر رعایت پروتکل های بهداشتی، خواستار تداوم همکاری همه مردم شهرستان با اعضای ستاد مقابله با کرونا شد.

 فرماندار رضوانشهر با تشکر از زحمات کادر درمان و دیگر دستگاه های مربوطه مبنی بر کنترل مسافرین در ورودی های این شهرستان طی ایام تعطیلات نوروزی، تاکید کرد: اعضای ستاد خدمات سفر از جمله اداره میراث فرهنگی با حساسیت به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تورهای مسافری و گردشگری در این شهرستان را مدیریت نمایند و از هرگونه برپایی چادر و اقامت در پارکها، پیاده روها و غیره جلوگیری بعمل آید.

 قاسمی با بیان اینکه رضوانشهر در وضعیت زرد کرونای) تعداد اقامت کنندگان در هتلها و اقامتگاه های بوم گردی و مجتمع های گردشگری شهرستان پنج هزار و ۸۱۳  نفر و بازدید کنندگان از اماکن مذهبی، تاریخی و گردشگری ۱۵ هزار و ۸۲۰ مورد و نظارت و بازدید توسط اعضای ستاد خدمات سفر ۱۹۹ مورد بوده است، گفت : با توجه به حجم بالای مسافر ورودی به استان گیلان تعداد خودروهای ورودی به رضوانشهر روزانه بیش از چهل هزار دستگاه می باشد.

 وی در ادامه از همه هموطنان بویژه مسافران، گردشگران و مهمانان خواست: با توجه به شیوع ویروس کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی جهت ریشه ‌کنی کامل ویروس کووید ۱۹ را رعایت نموده و همکاری لازم را با کادر درمان داشته باشند.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.