رشت – ایرنا – استاندار و رئیس شورای معادن گیلان با تأکید بر اینکه بهره برداران از معادن، باید تعامل با جوامع محلی را افزایش دهند، گفت که در کنار تعیین تکلیف سریع معادن راکد و اجرای طرح احیاء معادن متروکه باید با نهال کاری و جنگل کاری از سیمای طبیعی استان صیانت و حفاظت شود.

به گزارش چهارشنبه شب روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع در جلسه شورای معادن گیلان که با حضور جبار کوچکی نژاد از نمایندگان مردم رشت و مهرداد گودرزوند چگینی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، حفظ اشتغال موجود در حوزه معادن را مورد تأکید قرار داد و افزود: تکلیف معادن راکد و فعال شدن آنان باید در کوتاه ترین زمان ممکن تعیین شود.

وی بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت معادن موجود استان تأکید و تصریح کرد: حمایت از بخش خصوصی در راستای تقویت ظرفیت های اشتغال و نیز تسهیل امور بهره برداران معادن و همکاری با آنان در چارچوب قانون باید مورد توجه‌ فرمانداران و رئیسان شهرستانی باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر ضرورت افزایش سطح تعاملات اجتماعی و تعامل با جوامع محلی از سوی بهره برداران معادن، اظهار کرد: باید از ظرفیت های قانونی در راستای عمران و آبادانی روستاها و جبران خسارت به زیرساخت ها از محل یک درصد فروش مصالح برداشتی از معادن برای رضایتمندی ساکنان و مجاوران این بخش استفاده شود.

دکتر زارع به تفاوت گیلان با استان های دیگر از نظر لزوم حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی اشاره‌ و خاطرنشان کرد: در کنار اجرای طرح احیاء معادن متروکه، باید با نهال کاری و جنگل کاری از سیمای طبیعی استان صیانت و حفاظت کنیم.

کوچکی نژاد و گودرزوند چگینی نیز بر ضرورت توجه به اشتغال موجود در معادن استان و نیز فعال شدن معادن راکد و نیمه فعال و حمایت از بهره برداران در چارچوب های قانونی تأکید کردند.