مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم بارش‌ها در کشور طی روزهای پایانی هفته جاری گفت: طی روز شنبه (۱۵ آذر) سامانه بارشی فعال جدیدی به کشور وارد می‌شود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: براساس آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز (۱۲ آذر) سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب و مرکز کشور از جمله استان‌های ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی، شمال و غرب فارس، شمال بوشهر و خلیج فارس فعال است.

 وی ادامه داد: از اواخر وقت امروز دامنه فعالیت این سامانه بارشی استان‌های اصفهان، قم و به صورت پراکنده استان‌های تهران، البرز، سمنان و خراسان رضوی را در بر می‌گیرد و سبب بارش باران، تشکیل مه و در استان‌های جنوبی موجب وقوع رگبار و رعد و برق می‌شود همچنین در ارتفاعات این مناطق بارش برف و مه غلیظ دور از انتظار نیست.

ضیاییان با بیان اینکه امروز (۱۲ آذر) شدت بارش در شمال و شرق خوزستان، لرستان و نیمه غربی چهارمحال و بختیاری خواهد بود،اظهارکرد: طی فردا (۱۳ آذر) بارش در غرب و جنوب غرب کشور تضعیف می‌شود. طی این روز همچنین بارش پراکنده علاوه بر استان‌های ذکر شده در استان‌های قزوین، خراسان شمالی، گیلان، مازندران، گلستان و شرق اردبیل پیش‌بینی می‌شود.

 به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی فردا همچنین بارش در ارتفاعات البرز مرکزی و شمال استان خراسان رضوی به‌صورت برف خواهد بود.

 وی با اشاره به اینکه طی روز جمعه (۱۴ آذر) بیشتر مناطق کشور جوی آرام دارند، گفت: البته در شمال خلیج فارس، بوشهر، برخی مناطق خوزستان، غرب فارس، غرب دریای خزر و طی اواخر وقت در غرب استان گیلان و شرق اردبیل بارش پراکنده و وزش باد دور از انتظار نیست.

ضیاییان با بیان اینکه طی روز شنبه (۱۵ آذر) با ورود سامانه بارشی فعال جدیدی به کشور بارش‌ها به‌صورت گسترده نیمه غربی را فرا می‌گیرد، اظهار کرد: فعالیت این سامانه در شمال غرب کشور ضعیف‌تر خواهد بود. طی روز یکشنبه (۱۶ آذر) نیز ضمن تشدید بارش‌ها گستره فعالیت آن بیشتر مناطق کشور به جز استان‌های هرمزگان، سیستان بلوچستان و نیمه جنوبی استان کرمان را در برمی‌گیرد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: بارش‌ها طی روز یکشنبه (۱۶ آذرماه) در استان‌های فارس، شمال و ‌غرب کرمان، شمال بوشهر، زاگرس مرکزی و غرب سواحل دریای خزر شدید می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۳ آذر) نیمه ابری تا ابری همراه با مه صبحگاهی، در بعضی ساعات بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۱۴ آذر) نیز نیمه ابری تا ابری همراه با غبار صبحگاهی، در بعضی ساعات وزش باد و با احتمال بارش پراکنده با حداکثر و حداقل دمای ۱۱ و ۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام