آستارا – ایرنا – فرماندار و نماینده تالش در مجلس شورای اسلامی راهکارهای تکمیل پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام این شهرستان را برای سال ۱۴۰۰ بررسی و در خصوص پیگیری و تامین اعتبارات لازم برنامه‌ریزی کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار تالش روز شنبه در نخستین جلسه کاری سال ۱۴۰۰ با نماینده شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال، در فرمانداری تالش پروژه های استانداردسازی استادیوم ورزشی پوریای ولی، تقاطع غیر هم سطح خرجگیل و پل موقت بخش اسالم، کنار گذر و کمربندی و رمپ ورودی بیمارستان نورانی تالش را از مهمترین پروژه های ناتمام اعلام کرد.

محمد حسین شاهکویی در رابطه با پروژه استانداردسازی استادیوم ورزشی به برقراری ارتباط با مدیران استانی برای تکمیل آن اشاره کرد و گفت: تکمیل این ورزشگاه برای دوستداران ورزش و علاقه مندان به فوتبال ضرورت دارد و با جدیت پیگیری می شود.
وی با اشاره به مشکلات و خطرات احتمالی ناشی از تکمیل نشدن تقاطع غیر هم سطح خرجگیل و پل اسالم برای ساکنین این مناطق گفت: برای تکمیل این طرح های عمرانی و تامین اعتبار و مصالح مورد نیاز، با مدیر حوزه طرح های شرکت ساخت و توسعه استان گیلان مذاکره و قول مساعد اخذ شده است.
فرماندار تالش با اشاره پیشرفت کُند عملیات اجرایی طرح کنار گذر و رمپ بیمارستان شهید نورانی این شهرستان گفت: مدیران اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان پیرو مذاکره و توافق قبلی، برای تسریع تکمیل این پروژه ها همکاری لازم را خواهند کرد.

حسن محمدیاری نماینده مردم شهرستان های تالش و ماسال و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تکمیل طرح های یاد شده، در خصوص تامین اعتبارات لازم و پیگیری پروژه ها از ناحیه مجلس شورای اسلامی قول مساعد داد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.