ایسنا/گیلان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از ورود حدود ۸۰۰ هزار خودرو به استان و خروج بیش از ۶۶۰ هزار خودرو از گیلان طی ۱۴ روز در قالب طرح نوروزی خبر داد.

فریبرز مرادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین گزارش آمار تردد طرح نوروزی در استان گیلان، اظهار کرد: براساس آخرین آمار دریافتی از ۴۲ دستگاه ترددشمار گیلان، از ۲۳ اسفند لغایت ۶ فروردین شاهد تردد یک میلیون و ۴۵۶ هزار و ۸۱۴ خودرو بودیم.

وی از ورود ۷۹۳ هزار و ۶۱۰ وسیله نقلیه به گیلان در طرح نوروزی خبر داد و افزود: همچنین ۶۶۳ هزار و ۲۰۴ وسیله نقلیه از گیلان خارج شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، بیشترین میزان ورودی را از طریق محور آزادراه قزوین – رشت با میزان تردد ۳۳۱ هزار و ۲۷۶ وسیله نقیله دانست و تصریح کرد: محور رامسر – چابکسر نیز با میزان تردد ۲۳۷ هزار و ۴۵۲ وسیله نقلیه دومین محور پرتردد استان است.

مرادی، همچنین بیشترین میزان خروجی از استان را از طریق محور چابکسر – رامسر با میزان تردد ۲۳۳ هزار و ۶۶۳ وسیله نقلیه دانست و خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون اوج تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ بوده و وسایل نقلیه در ساعات اوج متوسط سرعت ۶۹ کیلومتر در ساعت داشتند.

وی همچنین از افزایش ۲۴۰ درصدی تردد در محورهای استان نسبت به سال گذشته در مدت مذکور خبر داد و یادآور شد: نسبت به سال ۹۸ نیز کاهش ۱۴ درصدی مشاهده می شود.

انتهای پیام