ایسنا/گیلان مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، با بیان اینکه نخستین مسابقه قصه گویی آزاد مادربزرگ ها و پدربزرگ ها ویژه شب یلدا از امروز، ۱۲ آذرماه به مدت دو هفته در گیلان برگزار می شود، تصریح کرد: این مسابقه فرهنگی در دو بخش قصه گویی فارسی و محلی برگزار می شود.

پریسا کرمی در جمع خبرنگاران، از برگزاری مسابقه قصه گویی پدربزرگ ها و مادربزرگ ها به مناسبت شب چله در گیلان خبر داد و اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن بلندترین شب سال، مسابقه قصه گویی آزاد مادربزرگ ها و پدربزرگ ها با محوریت قصه ها، مثل ها، نقل ها، داستان های کهن و بومی به صورت فارسی و محلی با همکاری مشترک کتابخانه های عمومی گیلان، سازمان بهزیستی و گروه فرهنگی گیله قصه در گیلان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه نخستین مسابقه قصه گویی آزاد مادربزرگ ها و پدربزرگ ها ویژه شب یلدا از امروز، ۱۲ آذرماه به مدت دو هفته در گیلان برگزار می شود، تصریح کرد: این مسابقه فرهنگی که به اهمیت این روز در فرهنگ ایران می پردازد، در دو بخش قصه گویی فارسی و محلی برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان ادامه داد: شرکت کنندگان با ارسال آثار خود به صورت فایل ویدیویی به مدت حداکثر ۱۵ دقیقه به صورت افقی و با کیفیت مطلوب به دایرکت صفحه اینستاگرام مثبت ۶۰ ساله ها به نشانی «mosbate۶۰sal» و یا پست الکترونیک اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان به نشانی «p.r@gilanpl.ir» می توانند در این رویداد فرهنگی شرکت کنند.

کرمی، آخرین مهلت شرکت در این مسابقه فرهنگی را ۲۷ آذرماه دانست و گفت: چهار اثر برگزیده پس از داوری نهایی در روز ۳۰ آذرماه و همزمان با شب چله معرفی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: علاقمندان به شرکت در این مسابقه همچنین می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۰۵۶۹۲۸۹۳۲ تماس حاصل کرده و از جزئیات و نحوه شرکت در این رویداد فرهنگی با خبر شوند.

به گزارش ایسنا، برگزیدگان این مسابقه در بخش های جداگانه قصه گویی فارسی و قصه گویی محلی تقدیر می شود. بر این اساس، نفر اول جایزه سه میلیون ریالی، نفر دوم جایزه دو میلیون ریالی و نفرات سوم و چهارم حائز دریافت جایزه یک میلیون ریالی خواهند بود.

انتهای پیام