رشت – ایرنا- جک کرواک در رمان " در راه " می گوید : " تنها آدم هایی که باهاشان حال می کنم دیوانه هایند، آدم هایی که دیوانه ی زندگی اند، دیوانه ی حرف زدن، دیوانه ی نجات یافتن، در یک آن خوره ی همه چیز هستند، آدم هایی که هیچ وقت خمیازه نمی کشند و حرف های معمولی نمی زنند .

آدمهایی که فقط می سوزند، می سوزند، می سوزند عین آتش بازی های زردفامی که مثل عنکبوت هایی میان ستاره ها منفجر می شوند و وسط شان نور تند آبی رنگ می بینی و همه می گویند: وااااای! “

 این بخش از رمان ” در راه”  به عنوان بیانیه نمایشگاه گروهی آثار جمعی از هنرمندان هنرهای تجسمی با عنوان امیدبخش ” زنده باد زندگی” در چوم گالری انزلی انتخاب شده است .

بی شک از این رو که عوالم این هنرمندان و آثارشان با آن نوع شیدایی منظور کرواک  مشابهت بسیار دارد . دیوانه ی زندگی و پویایی  و آفرینش هنری بودن و در این مسیر راه پیمودن .

در نمایشگاه گروهی ” زنده باد زندگی ” آثاری از ام.اسمارت. رضا پناهی. پورنگ پیرعطایی. علی چیتساز. بیژن نعمتی شریف. علی نصیر. اردشیر محصص. ا.پ هشیوار از ششم تا ۲۷ فروردین در چوم گالری انزلی در معرض دید قرار داده شده است .

علاقمندان آفرینش های هنری می توانند بین ساعت ۴ تا ۸ شب به جز شنبه ها که چوم گالری تعطیل است ، به تماشای این آثار بپردازند.  (جهت حفظ سلامت خود و دیگران استفاده از ماسک الزامیست)

طراحی  پوستر نمایشگاه نیز کاری از سام کشمیری است .

 نشانی نگارخانه ” چوم گالری : بندرانزلی ،خیابان آیت الله طالقانی، کوچه کافی، پلاک ۶۶ ، تلفن۰۱۳۴۴۴۲۳۵۵۳