ایسنا/گیلان رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از برخورد جدی پلیس با خودروهای پلاک مخدوش در سطح استان خبر داد.

سرهنگ امیر طالبی در جمع خبرنگاران ضمن قدردانی از رانندگانی که محدودیت‌ها تردد ناشی از شیوع ویروس کرونا را جدی گرفته و همکاری بسیار خوبی با مجموعه پلیس راهور دارند، اظهار کرد: تعداد معدودی از رانندگان خودروها برای فرار از جریمه نقض محدودیت‌ها اقدام به مخدوش کردن و تغییر ارکان پلاک خودرو می‌کنند که این اقدام در قوانین کشور عمل مجرمانه و مستوجب مجازات در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه پلیس با هرگونه دستکاری، مخدوش کردن و یا پوشاندن پلاک وسایل نقلیه به شدت برخورد می‌کند، افزود: اگر راننده‌ای با مخدوش کردن و تغییر ارکان پلاک سعی در دور زدن قوانین داشته باشد پلیس ضمن توقیف خودرو راننده متخلف را به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان با اشاره به صدور مجوز تردد توسط فرمانداری‌ها، بیان کرد: افرادی که نیاز به تردد در معابر در ایام محدودیت دارند به راحتی می‌توانند به فرمانداری‌ها مراجعه و مجوز دریافت کنند اما اگر بدون مجوز تردد کنند برابر اعلام ستاد ملی مبارزه با شیوع کرونا جریمه برای آنان در نظر گرفته خواهد شد.

سرهنگ طالبی تصریح کرد: افرادی که اقدام به دستکاری، مخدوش کردن و یا پوشاندن پلاک وسایل نقلیه کنند توسط مقام قضایی بر اساس ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی به حبس از ۶ ماه تا یک سال محکوم خواهند شد.

انتهای پیام