آستارا – ایرنا – ۱۰ واحد نانوایی و ۶ واحد مرغ‌فروشی در آستارا به دلیل تخلفات اقتصادی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند و کانون فرهنگی سیدالشهدا این شهرستان، ۳۲ بسته غذایی را بین نیازمندان توزیع کرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ظرف پنج روز گذشته ۱۰ نانوایی به دلیل تعطیلی خودسرانه به تعزیرات حکومتی معرفی شدند و هر کدام سه میلیون ریال جریمه خواهند شد.

محسن آهنی افزود: ۶ واحد مرغ فروشی هم به دلیل گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه با پرونده تخلف ۲۶۱ میلیون ریالی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند و روز گذشته برای تنظیم بازار، ۱۶ تن مرغ به قیمت هر کیلوگرم ۲۱۵ هزار ریال عر ضه شد.

وی بیان کرد: با توجه به گردشگرپذیر بودن آستارا، نانوایان باید در تعطیلات نوروز با جدیت بیشتر برای تامین نان مورد نیاز فعالیت کنند تا شهروندان و مهمانان مشکل نداشته باشند.

آهنی از شهروندان و گردشگران خواست گرانفروشی، کم فروشی، درج نشدن قیمت، بی توجهی به مقررات ستاد مقابله با کرونا و صادر نشدن فاکتور در بازار را با شماره تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند.

توزیع بسته های غذایی به نیازمندان

مسئول کانون فرهنگی سیدالشهدا (ع) آستارا گفت: روز گذشته ۳۲ بسته غذایی شامل ماکارونی، برنج، روغن، میوه، سویا، رب گوجه، حبوبات، تن ماهی و خرما با همکاری خیران در بین نیازمندان توزیع شد.

قربانعلی عاطفی افزود: ارزش بسته ها ۵۷ میلیون ریال بود و خانوارهای نیازمند و آسیب دیده از کرونا در بخش مرکزی از این حمایت ها بهره مند شدند و کمک ها در صورت مشارکت خیران ادامه خواهد داشت.

بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶ هزار واحد تجاری در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است و ۲ هزار و ۶۰۱ خانوار این شهرستان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) هستند.