رشت – ایرنا – امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: امروز با توجه به بسترهای بسیار گسترده و تقاضاهای فراوان در آسیای میانه و غرب آسیا برای کالاهای کشور ما، نیاز جدی به افزایش و جهش تولید داریم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نخستین نماز جمعه سال ۱۴۰۰ در مصلی رشت در جمع نمازگزاران با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اظهار داشت: این شعار نشان از اینست که تولید کننده داخلی آن طور که باید حمایت نمی شود لذا برای تحقق شعار سال همه باید تلاش کنند.

وی با بیان اینکه تولید باید در کشور رونق پیدا کند، خاطر نشان کرد:  از سرمایه گذارانی که ویرانگری زیست محیطی و فرهنگی ندارند، با آغوش باز استقبال شود تا تولید در این استان ایجاد گردد.

آیت الله رسول فلاحتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فروش زمین های کشاورزی و تغییر کاربری این اراضی در روستاها اظهار داشت: با این روندی که در فروش زمین های روستایی شاهد هستیم ، روزی فرا می رسد که فرزندانمان در روستاها اسیر و برده ویلاسازان خواهند شد.

خطیب جمعه رشت در خاتمه  با تبریک فرارسیدن نیمه شعبان سالروز ولادت امام زمان (عج) به مردم به ویژه به سربازان گمنام امام زمان به عنوان حافظان امنیت جامعه، اظهار داشت: تقویت انتظار فرج، دعا برای سلامتی و تعجیل فرج امام زمان (عج)، دوست داشتن امام زمان از اعماق جان و رها نکردن توسل به امام زمان (عج) در نیایش ها از وظایف ما در غیبت است.