رشت _ ایرنا _ مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان گفت: وضعیت کرونایی ۲ شهرستان املش و ماسال در این استان طی چند روز گذشته از نوروز از آبی به زرد تبدیل شد.

دکتر حسن رخ شاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : هم اکنون همه شهرستان های استان گیلان در وضعیت زرد قرار دارند.

وی با اشاره به افزایش بیماران بستری در بیمارستان های گیلان خاطر نشان کرد: بر اساس آخرین آمار ٣١١ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان های استان بستری هستند در حالیکه این آمار در چند روز گذشته زیر ٣٠٠ نفر بود.

مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت استان بیان داشت: ٧١ بیمار نیز در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که این آمار نیز نسبت به چند روز گذشته افزایش یافته است.

وی عنوان کرد : این وضعیت بیانگر آن است که در آستانه خطر هستیم و کرونا در کمین است بنابراین باید به طور جدی شیوه نامه های بهداشتی رعایت شود.

رخ شاد از هموطنان خواست که به گیلان سفر نکنند و کسانی که سفر کرده اند ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی سریع تر گیلان را ترک کنند.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت و درمان، تاکنون یک میلیون و ۸۳۰ هزار و ۸۲۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و  تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۲ هزار و ۱۴۲ نفر رسیده است.

بر اساس آخرین آمار یک میلیون و ٢٠٠ هزار مسافر به استان کیلان سفر کرده اند.