آستارا – ایرنا – سرپرست اداره حفاظت محیط زیست تالش از تخریب هشت دهنه سد ماهیگیری در رودخانه‌ها خبر داد و نیروی انتظامی این شهرستان با کشف ۱۰۵ فقره سرقت در یک ماه، ۷۵ سارق را دستگیر کرد.

رامین شیلاتی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست تالش روز پنج شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با شروع فصل مهاجرت ماهیان آزاد دریای خزر به رودخانه ها جهت تخم ریزی، صیادان غیرمجاز با نصب سد کلهام در رودخانه ها ماهی ها را صید و باعث کاهش ذخایر آبزیان می شوند.

وی افزود: امروز ماموران یگان حفاظت این اداره پس از شناسایی مناطق نصب سدها در رودخانه های هنده کران و کلفارود بخش اسالم، به تخریب و جمع آوری آنها اقدام کردند.

وی رودخانه های هنده کران و کلفارود را از رودخانه ها و زیستگاه های مهم برای تخم ریزی و تکثیر ماهی ها اعلام کرد.

کشف ۱۰۵ فقره سرقت و دستگیری ۷۵ سارق

فرمانده نیروی انتظامی تالش از کشف ۱۰۵ فقره سرقت و دستگیری ۷۵ سارق در اسفند ماه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین جمال دار روز پنجشنبه اعلام کرد: در اسفند ماه ۲ کیلو و ۱۳۱ گرم انواع مواد مخدر، ۹۷ قلم انواع قرص و داروی قاچاق، ۵۰ هزار و ۴۵۵ عدد ماده محترقه و ۶ قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز با تلاش پلیس کشف و ضبط شده است.

وی توقیف ۳۵ دستگاه موتورسیکلت و ۸۰ دستگاه خودرو به دلایل سرقتی بودن، داشتن دستور قضایی، تخلفات راهنمایی و رانندگی، بی نظمی در عبور و مرور و سایر تخلفات را از دیگر عملکردهای نیروی انتظامی تالش در اسفند ماه اعلام کرد.

او ارتباط مستمر پلیس با مردم و همکاری با مسئولان را در پیشگیری از جرائم و تثبیت امنیت مهم دانست و گفت: در ماه گذشته برای شنیدن سخنان مردم و تعامل با مسئولان، چهار جلسه ارتباط مستقیم با آنها برگزار کرده ایم.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، کرگان‌رود و حویق در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.