ایسنا/گیلان جانشین فرماندهی انتظامی گیلان همزمان با آغاز طرح نوروزی از افزایش ۱۵۷ درصدی ورود خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته به استان خبر داد و گفت: از مسافران انتظار می‌رود با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و توجه به هشدارهای پلیس در کاهش و قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا و پیشگیری از جرائم یاریگر کادر درمان و نیروی انتظامی باشند.

سرهنگ حسین حسن‌پور امروز در جلسه قرارگاه مشترک امام رضا(ع) و نوروز ۱۴۰۰ که همزمان با سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس در رشت برگزار شد، اظهار کرد: استان گیلان با توجه به شرایط اقلیمی و نقاط گردشگری سالانه مقصد تعداد زیادی از مسافران است.

وی از ورود ۴۲۳ هزار خودرو از محورهای ورودی به استان گیلان از ابتدای نوروز تاکنون و افزایش ۱۵۷ درصدی ورود خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: از مسافران انتظار می‌رود با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و توجه به هشدارهای پلیس در کاهش و قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا و پیشگیری از جرائم یاریگر کادر درمان و نیروی انتظامی باشند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به ابلاغ هشدارهای هوشیاری و مراقبتی به ماموران پلیس در ایام تعطیلات نوروز با توجه به حجم بالای ورود مسافر به استان، تصریح کرد: تقویت توان عملیاتی شهرستان‌ها و عوامل گشتی در حوزه انتظامی و ترافیکی از نمونه اقدامات فرماندهی انتظامی گیلان در راستای تامین نظم و امنیت در این ایام است.

این مقام انتظامی از بکارگیری کارکنان ستادی به عنوان نیروهای کمکی در شهرستان‌ها خبر داد و گفت: به منظور جلوگیری و کاهش جرائم در شهرستان رشت پس از شناسایی ۱۰ نقطه حائز اهمیت، با بهره‌گیری از تیم‌های انتظامی سعی در پیشگیری از جرائم در این نقاط داریم.

سرهنگ حسن‌پور به رصد مداوم فضای مجازی توسط پلیس اشاره کرد و گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت ۱۰۸۰ نفری پلیس‌های افتخاری و همچنین ۱۲۷۵ نفر از نگهبانان مراقبتی و حفاظتی سعی در کمک رسانی به ماموران انتظامی داریم.

وی با بیان اینکه استفاده از خودروهای سازمان‌های دولتی در راستای برقراری نظم و امنیت از دیگر اقدامات نیروی انتظامی استان گیلان در نوروز ۱۴۰۰ است، خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۵ دستگاه خودرو به همراه راننده در اختیار ناوگان خودرویی پلیس قرار گرفته است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گیلان به راه‌اندازی ۵۱۸ واحد گشت‌های انتظامی، ترافیکی، تخصصی و نظارتی اشاره کرد و گفت: نصب بنرهای آموزشی در سطح شهرستان‌های استان از اقدامات پیشگیرانه پلیس گیلان در نوروز است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه شهرستان‌های ماسال و املش در رنگ‌بندی آبی کرونایی و مابقی شهرستان‌های استان گیلان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند، گفت: در حال حاضر ۳۰۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

سرهنگ حسن‌پور با بیان اینکه از ابتدای طرح ممنوعیت تردد ورود به شهرهای قرمز و نارنجی تاکنون بیش از ۲۴ هزار ۳۵ مورد اعمال قانون شده‌اند، گفت: ۶۴۸ هزار و ۴۰۴ خودرو نیز به علت عدم توجه به تردد شبانه از ساعات ۲۱ الی ۳ بامداد در استان گیلان جریمه شده‌اند.

انتهای پیام