آستارا – ایرنا – رئیس اداره بهزیستی آستارا گفت: امسال حدود چهار میلیارد ریال اعتبار برای اشتغالزایی به معلولان این شهرستان اختصاص یافته است و هشت معلول با دریافت تسهیلات، مشاغلی نظیر خیاطی، پرورش مرغ بومی و آرایشگری راه‌اندازی کرده‌اند.

فریبرز خورشیدی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ۲۷ معلول فاقد مسکن شناسایی شده و امسال با مشارکت بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به هر متقاضی، ۵۰۰ میلیون ریال وام بلاعوض و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت ساخت مسکن اختصاص خواهد یافت.

وی بیان کرد: پروانه ساختمان واحدهای مسکونی معلولان با مشارکت دهیاری ها و کارشناسان بهزیستی صادر می شود و به مراجعه حضوری معلولان نیاز نیست و به زودی ساخت هفت واحد مسکونی برای معلولان، توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: هزار و ۳۵۰ معلول تحت پوشش بهزیستی آستارا هستند و بیشتر آنها معلولان جسمی حرکتی هستند و ماهانه ۳۰ معلول به صورت رایگان در منازل خود ویزیت می شوند.

خورشیدی گفت: رویکرد اداره بهزیستی، توانمندسازی معلولان است و با حمایت دولت و بر مبنای برنامه ششم توسعه، یارانه معلولانی که در منزل نگهداری می شوند، سالانه ۲۰ درصد افزایش می یابد.

 ۹ تا ۱۵ آذرماه هفته معلولان است.

 بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و ۷۰۰ خانوار این شهرستان از خدمات امور اجتماعی و توانبخشی سازمان بهزیستی بهره مند هستند.