رشت – ایرنا – فرماندار انزلی بیان کرد : طبق مصوبه ستاد خدمات سفر نوروزی و ستاد پیشگیری از کرونا مبنی بر ممنوعیت برپایی چادر در پارکها و اماکن تفریحی ، سواحل ، محدوده شهری و مناطق گردشگری در این شهرستان ، مسافران نوروزی از چادر زدن در این مکانها منع شدند.

به گزارش ایرنا ، اسماعیل میرغضنفری روز  پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت :  این اقدام به جهت عدم امکان نظارت مناسب بر وضعیت مسافران انجام شد و مسافرانی که در سواحل این شهر در بوستان ساحلی پاسداران ، پارک جنگلی و سطح شهر  اقدام به برپایی چادر کرده بودند به اماکن اقامتی هدایت شدند.

وی اظهار داشت : فرمانداری شهرستان با همکاری ارگانهای آتش نشانی ، اورژانس ، هلال احمر ، نیروی انتظامی و مرکز بهداشت و درمان طرح جمع آوری این چادرها را اجرا کرد.

وی با بیان اینکه اگر شرایط به حال خود رها شود و مسافران به چادر زدن در پارکها و بوستانها ادامه دهند وضعیت شهرستان به حالت سابق باز خواهد گشت ، تاکید کرد : وضعیت باید به گونه ای مدیریت شود که شهروندان آسیب نبینند .  

میر غضنفری اضافه کرد: در یک سال گذشته با توجه به شیوع کرونا مردم انزلی اضطراب و ناراحتی  زیادی را تا رسیدن به شرایط پایدار و عادی تحمل کردند و در این راه عزیزانی را از دست دادند.

فرماندار انزلی گفت : اکنون کادر درمان خسته و فرسوده شده و آستانه تحمل شان به شدت پایین آمده و  جهش ویروسی در برخی نقاط نیز بر دغدغه ها افزوده است  نباید بگذاریم طعم خوش بهار و نوروز به کام مردم تلخ شود.

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان  بیش از ۴۷ کیلومتر نوار ساحلی دارد. تالاب انزلی، بوستان ساحلی بلوار، حافظیه بندرانزلی (موزیک جیگا)، فانوس دریایی (برج ساعت) ، پل های تاریخی غازیان و انزلی، موزه نظامی ( کاخ میان پشته) ، ساختمان تاریخی دادگستری و بنای تاریخی بانک ملی، موج شکن و مناره مسجد قائمیه از جمله دیدنی های انزلی است.
 قایق سواری در تالاب و دریا نیز از دیگر جاذبه های گردشگری بندرانزلی است.
منطقه آزاد انزلی و تفریحات دریایی و ساحلی و بازارهای متعدد برخی از عوامل جذب گردشگر به این شهرستان زیبای ساحلی است.

انزلی با ۱۴۴ هزار نفر جمعیت از نخستین شهرستانهای درگیر با ویروس کرونا در کشور بود.