ایسنا/گیلان نماینده شهرستان مرزی بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان مرزی بندر آستارا از نبود زیرساخت های کافی در حوزه های گمرک و پایانه رنج می برد.

غلامرضا مرحبا، در جلسه کمیته هماهنگی مرز آستارا که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در پایانه مرز زمینی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: پایانه مرزی آستارا و گمرک این شهرستان، هم برای اقتصاد کشور مهم است و هم برای رونق اقتصاد این شهر نیز حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه این شهرستان یکی از فعال ترین پایانه های مرزی کشور را دارد، ادامه داد: مشکل اساسی نبود زیرساخت های کافی در محوطه پایانه و گمرک است که شهرستان از آن رنج می برد.

وی افزود: ساختمان پایانه مرزی آستارا در حد و شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمی باشد.

مرحبا با تأکید بر اینکه اینجا پیشانی و دروازه ورودی کشور می باشد، خاطرنشان کرد: همه اتباع خارجی که به شکل زمینی وارد کشور می شوند، از این مرز تردد می کنند.

وی اضافه کرد: هر چند که این روزها به دلیل مسایل کرونایی تردد در مرز کاهش یافته است، ولی باید از این فرصت برای ارتقای سطح کیفی زیرساخت ها با هدف ارائه خدمات بهینه در آینده نیز بهره مند شویم.

نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی در ادامه خواستار توجه ویژه به این مرز و پایانه شد و تصریح کرد: حضور حجم عظیم کامیون ها در معابر اصلی این شهر را نباید به عنوان یک مشکل نگاه کرد و این یک فرصت برای تحول در اقتصاد کشور است.

وی با تأکید بر اینکه مشکلات موجود در زیرساخت ها را نباید به پای صف های کامیون ها نوشت، توضیح داد: با بخش خصوصی در زمینه ایجاد تیرپارک وارد مذاکره شده ایم و با توجه به محدودیت هایی را در اختصاص زمین داریم و در حد مقدورات با بخش خصوصی وارد مذاکره شده ایم و اگر زمین مشخص شود، کارهای اداری را باید در اسرع وقت برای ایجاد تیرپارک انجام دهیم تا شاهد کاهش حجم صف ها در معابر باشیم.

وی اضافه کرد: آثار فرسایشی بساری را این کامیون ها بر جای می گذارند، از قبیل آسیب زدن به آسفات و مبلمان شهری و تحمیل بار بر دوش شهرداری و مدیریت شهری که باید در زمینه اختصاص قیر نیز کمک های لازم از طریق وزارت خانه شود.

به گزارش ایسنا، معاون وزیر و هیأت همراه در جریان این سفر از زیرساخت های مرز زمینی، ریلی و دریایی این شهرستان نیز بازدید کردند.

انتهای پیام