معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه حضور مسافران در گیلان نگران کننده است افزود کرونا همچنان در گیلان فعال است.

حضور میلیونی مسافران در ایام نوروز نگرانی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شیوع بیش از پیش کرونا را به همراه داشت.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری درگیلان به نقل از ایلنا، آبتین حیدرزاده با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: افزایش حضور مسافر و شلوغی معابر و شهرهای استان گیلان یکی از نگرانی‌ها ما است.
وی بر لزوم رعایت دستور المعل های بهداشتی از سوی شهروندان و مسافران، گفت: در حال حاضر ۳۰۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.
حیدرزاده با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته ۶۰ بیمار جدید کرونا در مراکز درمانی گیلان بستری شدند، افزود: این نشان دهنده فعال بودن کرونا در سطح استان گیلان است.
وی به بد حال بودن ۶۵ بیمار کرونایی و بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان گیلان نیز اشاره کرد و ادامه داد: حضور زیاد مسافران نگرانی کادر درمان و پرستاران و مسئولان حوزه بهداشت و درمان گیلان را نسبت بالا رفتن آمار ابتلاء به کرونا افزایش داده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از هموطنان خواست تا حد امکان از سفر کردن به استان پرهیز کنند، ادامه داد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و عدم حضور در تجمعات باید با دقت بیشتری از سوی شهروندان مورد توجه قرار گیرد.
وی با تاکید بر عدم برگزاری و حضور در دورهمی ها، گفت: در صورت برگزاری دورهمی‌ها حتی المقدور در فضای باز از مهمانان پذیرایی شود.