رشت – ایرنا – معاون توسعه و سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: از عصر امروز افزایش ابر، به تناوب بارندگی و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف تا اواسط هفته آینده مهیاست .

شبنم هادی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارندگی و وزش باد طی شنبه ( بعد ظهر و شب ) تا دوشنبه از شدت بیشتری برخوردار است ؛ ضمن آنکه در ارتفاعات بارش برف مورد انتظار است.

وی با بیان اینکه بر اساس نقشه های کنونی این سامانه بارشی تقریبا مشابه سیستم بارشی اخیر در استان است ،  اضافه کرد:  این بارندگی ها استان را تحت تاثیر قرار می دهد ؛ ضمن آنکه کاهش دما برای استان  بین ۳ تا ۶ درجه سانتی گراد  از امشب تا دوشنبه هفته آینده را شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد: بر همین اساس؛  آسمان استان برای روز پنجشنبه نیمه ابری تا ابری و مه آلود ، کاهش نسبی دما ، بعضی ساعت بارندگی و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پراکنده و برای روز جمعه آسمانی نیمه ابری تا ابری و مه آلود ، بعضی نقاط بارندگی و وزش باد و در ارتفاعات هم بارش برف پراکنده را شاهد خواهیم بود.

هادی نژاد اظهار داشت:  بیشترین و کمترین دمای استان طی شبانه روز گذشته  به ترتیب مربوط به منجیل و رودبار با  ۱۶ درجه و جیرنده یک درجه سانتی گراد بوده است.

معاون توسعه و سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان  نوسانات دمای رشت طی شبانه روز گذشته  بین ۵ تا ۱۵ درجه سانتی گراد عنوان کرد.