مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد پروازهای نوروزی فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت نسبت به دوره مشابه سال گذشته که با محدودیت کرونا همراه بود ۱۳ برابر شد.

پایگاه خبری درگیلان به نقل از ایرنا؛ سید محسن میر حسینی روز سه شنبه با اعلام اینکه پروازهای نوروزی گیلان ۱۳ برابر شد اظهار داشت:نوروز سال گذشته از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۸ تا سوم فروردین ۹۹ بدلیل شرایط قرنطینه و محدودیت های کرونا تنها ۶ پرواز ورود و خروج انجام شد ؛ این درحالیست که امسال در مدت مشابه ۸۰ پرواز ورودی و خروجی از فرودگاه گیلان صورت گرفت.

وی بیان کرد: همه پروازهای امسال بدلیل محدویت های کرونا با ۶۰ درصد ظرفیت انجام شد و تا کنون دو هزار و ۵۰۰ مسافر  وارد فرودگاه رشت شده و دو هزار و ۳۰۰ نفر خارج شده اند.
میرحسینی یادآور شد:پس از اعلام محدودیت های کرونا کادر بهداشتی هلال احمر و مرکز فوریت های پزشکی با استقرار در فرودگاه بر شدت کنترل و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی افزوده اند.
میرحسینی ضمن تشریح اقدامات پیشگیرانه در خصوص شیوع ویروس کرونا گفت : فرودگاه گیلان در راستای اهتمام به سلامت مسافران علاوه بر تجهیز به دوربین حرارتی، استفاده از ماسک را اجباری اعلام کرده است.
وی، تشکیل کمیته بهداشت و سلامت در فرودگاه سردار جنگل رشت، نصب بنرهای اطلاع رسانی و نمایش پیام های بهداشتی، الزام به پوشش ماسک هنگام ورود به ساختمان اداری، غربالگری و تب سنجی مسافران ورودی و خروجی توسط نیروهای هلال احمر و اورژانس فرودگاه، ضدعفونی و میکروب زدایی پایانه ها و اماکن و تجهیزات مستقر در ترمینال ها قبل و بعد از هر پرواز، ضد عفونی ناوگان تاکسیرانی فرودگاه را از جمله اقدامات مقابله ای و پیشگیرانه در موضوع شیوع کرونا عنوان کرد.
 در زمان حاضر ۷۶ سورتی پرواز در هفته از فرودگاه گیلان به ۱۰ مقصد اهواز، تهران، عسلویه، اصفهان، بندرعباس، تبریز، کیش، مشهد، بوشهر و شیراز انجام می شود.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.
فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه با مساحت کل ۲۲۰ هکتاردر هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد.
گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از کانون های گردشگری شمال کشور محسوب می شود به نحوی که در شرایط قبل از شیوع کرونا ، سالانه شاهد ورود ۳۰ میلیون مسافر بود.