رشت-ایرنا- فرماندار رضوانشهر گفت: از ابتدای تعطیلات عید تا کنون، بیش از یکهزار و ۱۰۰ نفر مسافر نوروزی از اماکن مذهبی و گردشگری این شهرستان بازدید بعمل آوردند.

 محمود قاسمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مراکز امدادی و خدمات رسانی رضوانشهر و پره سر، طی گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در ایام تعطبلات نوروزی همه دستگاه های خدمات رسان این شهرستان بصورت تمام وقت پای کار هستند.

 فرماندار رضوانشهر ، ضمن تبریک سال نو و تقدیر و تشکر از اعضای ستاد خدمات سفر این شهرستان بیان داشت: بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا و دستورالعمل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اقامت مسافران نوروزی فقط در مراکز دارای مجوز و مورد تایید میراث فرهنگی با رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی امکان پذیر است.

 وی در ادامه ضمن قدردانی از زحمات پلیس راه و راهور و پایگاه امداد و نجات جاده ای، اورژانس، شهرداران رضوانشهر و پره سر و شبکه بهداشت و درمان و ادارات خدمات رسان، بر لزوم ارائه خدمات مطلوب تر به میهمانان و گردشگران نوروزی در شهرستان تاکید کرد.

وی گفت: در این شهرستان ۵ مجتمع رفاهی و گردشگری و همچنین  ۱۵ مرکز اقامتی و اسکان مسافران شامل هتل و هتل آپارتمان و اقامتگاه های بوم گردی با ظرفیت حدود ۸۰۰ تختآماده ارائه خدمات به گردشگران و مسافران است.

 قاسمی گفت: از تاریخ ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۹ الی ۲ فروردین ۱۴۰۰ حدود ۹۰۰ نفر در مراکز اقامتی و گردشگری از جمله هتل ها و اقامتگاه های بوم گردی این شهرستان اقامت نمودند.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، ۱۲۰ روستا و دو بخش بنام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.