آستارا – ایرنا – مرزبانان آستارا بمناسبت عید نوروز با خانواده شهید داریوش نیازپور دیدار کردند و اجرای طرح راهکار از سوی کانون‌های مساجد این شهرستان برای کمک به نیازمندان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرمانده هنگ مرزی آستارا روز دوشنبه در دیدار با خانواده شهید نیازپور در این شهرستان گفت: به برکت خون شهدا، مشارکت مرزنشینان و هدایت رهبر فرزانه انقلاب، امنیت خوبی در مرزها حاکم شده است.

سرهنگ هادی قاسمی بیان کرد: در بسیاری از کشورهای اطراف، مشکلات امنیتی وجود دارد اما با تلاش نیروی مسلح و مردم، توطئه دشمنان برای ناامنی مرزهای ما خنثی شده و روند فعالیت مرزبانی رو به رشد است.

وی افزود: مرزبانان با همکاری مرزنشینان این شهرستان در نقطه صفر مرزی به پاسداری از ارزش های انقلاب و خون پاک شهدا برخاسته اند و این امر را افتخاری بزرگ می دانند.

شهید داریوش نیازپور متولد ۱۳۵۲ بوده و در سال ۱۳۷۲ بر روی پل مرزی آستارا به درجه رفیع شهادت رسیده است.

کمک به نیازمندان با اجرای طرح راهکار

عضو شورای مرکزی کانون های فرهنگی و هنری مساجد آستارا هم گفت: رزمایش ایمان، همدلی و کار با نام “راهکار” با هدف ایجاد و تقویت نهضت خدمت‌ رسانی، همدلی، ایثار در محلات با استفاده از ظرفیت‌ های خودجوش و داوطلبانه مردمی اجرا می شود.

فرتاش حریری افزود: این طرح تا پایان اردیبهشت ماه اجرا خواهد شد و در قالب آن در سه روز گذشته یکی از نانوایان آستارا با همکاری کانون شهدای گمنام، نان رایگان به ارزش ۹ میلیون ریال به نیازمندان توزیع کرد.

شهرستان مرزی و گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، ۱۶۷ شهید و ۵۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.