آستارا – ایرنا – مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: دید و بازدیدهای نوروزی بدون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، خطر شیوع ویروس کرونا و تغییر رنگ وضع کرونایی از زرد به نارنجی را در پی دارد.

 فرید بصیری مقدم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام بستری بودن ۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان شهید بهشتی آستارا از شهروندان خواست با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از شیوع ویروس و افزایش شمار بیماران جلوگیری کنند.

وی با اشاره به ماسک زدن حدود ۴۰ درصد شهروندان، گفت: بیشتر شهروندان در دید و بازدیدهای نوروزی از ماسک استفاده نمی کنند و این امر احتمال تشدید وضعیت کرونا را بیشتر می کند.

وی ادامه داد: دید و بازدیدهای عید نوروز منجر به تشکیل اجتماعات کوچک می‌ شود و احتمال انتقال ویروس را افزایش می‌دهد و مردم از فضای مجازی برای تبریک ایام استفاده کنند.

بصیری مقدم با اشاره به ابتلای تعدادی افراد به کرونای انگلیسی در برخی استان ها، از هموطنان خواست از مسافرت به آستارا و استقرار در مناطق گردشگری نظیر نوار ساحلی و تالاب استیل خودداری کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا افزود: هزینه ای بابت آزمایش کرونا از افراد بالای ۶۵ سال و مادران باردار دریافت نمی شود و با وجود نداشتن کمبود از نظر دارو و تجهیزات پزشکی و بهداشتی، با کمبود نیروی انسانی و برخی پزشکان متخصص مواجه هستیم.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن، ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.