رشت – ایرنا – مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان بیان کرد: دو هزار و ۳۲۹ تخت تاسیسات گردشگری استان آماده پذیرش بیماران کرونایی در دوره نقاهت است.

مسعود حلاج پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد تخت از سوی مدیریت ۴۲ واحد گردشگری استان برای همیاری و کمک به تقویت ظرفیت خدمات دهی حوزه بهداشت و درمان استان به این بیماران اعلام آمادگی کرده اند.
وی اظهار داشت: این اقدام در راستای اجرای بند ۲ مصوبات پنجاه و ششمین جلسه ستاد مدیریت کرونا در استان گیلان و نیز اجرای دستورالعمل وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور مبنی بر استفاده از ظرفیت واحدهای اقامتی به منظور نقاهتگاه بیماران کرونایی و استراحتگاه کادر درمانی کشور در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان ضمن تقدیر از تلاش شبانه روزی بی وقفه کادر درمانی از احصا اطلاعات واحدهای گردشگری مشمول این طرح خبر داد و گفت: این واحدها شامل ۲۰ هتل، ۶ هتل آپارتمان و۱۶ مجتمع گردشگری هستند.
حلاج پور افزود: امید است با همکاری همه جانبه از سوی مردم فهیم و وظیفه شناس و مسئولان خستگی ناپذیر استان موفق به کنترل شیوع این ویروس شده و روزهای بهتری را شاهد باشیم.

۱۶ رسته گردشگری در قالب ۱۰۷ هتل، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۱ مجتمع گردشگری، ۴۹مهمانپذیر، یک هزار و ۶۸۸ خانه مسافر، ۳۰ مجتمع سرگرمی تفریحی، ۷۴اقامتگاه بومگردی، ۳۶۰ بین راهی، یک اسکله مسافربری دریایی و ۲۸ اسکله گردشگری دریایی فعالیت می‌کنند.