آستارا – ایرنا – سالروز میلاد امام حسین (ع) روز پاسدار و ولادت حضرت اباالفضل (ع) روز جانباز، با تجلیل از تعدادی از پاسداران و جانبازان در آستارا گرامی داشته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جماعت مسجد محمد رسول الله (ص)آستارا شامگاه چهارشنبه در این مسجد در آئین تجلیل از پاسداران و جانبازان گفت: امام حسین (ع) با نثار هستی خود از اسلام و قرآن دفاع کرد و امام خمینی (ره)، روز میلاد این امام همام را روز پاسدار نامید تا عزت، آزادگی و بصیرت ایشان همیشه اسوه پاسداران انقلاب اسلامی باشد.
حجت الاسلام مهدی تیموری افزود: سپاه به عنوان نیروی مقتدر، در صیانت از آرمان های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نقش مهمی دارد و با کسب افتخارات بسیار، بر تارک ایران اسلامی می درخشد.
وی بیان کرد: سپاه در دفاع مقدس در تامین امنیت کشور به شکل علنی در مقابل نیروهای متجاوز بعثی حضور فعال داشت و پایه و مبنای این نهاد، حفظ آرمان های باارزش انقلاب اسلامی است.

تیموری عشق به علمدار کربلا را خصیصه بارز جانبازان دانست و ادامه داد: جانبازان و جان برکفان با الگوگیری از آن حضرت، در راه خدا جانفشانی کردند.
امام جماعت مسجد محمد رسول الله (ص) آستارا افزود: جامعه به فرهنگ پایداری و شهادت نیاز دارد و جانبازان به عنوان مظاهر مقاومت و ایستادگی از احترام و منزلت برخوردار هستند.
فرمانده سپاه آستارا هم در این آئین، تغییر شیوه حضور سپاه در عرصه های مختلف را از ویژگی های این نیرو دانست و گفت: ایثارگری و شهادت طلبی مبتنی بر آرمان گرایی، در اعمال و رفتار پاسداران ثابت و پایدار است.
سرهنگ بهزاد قنبری ادامه داد: هر کس دل در گرو انقلاب اسلامی دارد، پاسدار است و مردم با دیدن صلابت سپاه پاسداران، قدردان این نهاد مقدس هستند.
وی افزود: سپاه آستارا در حوزه های جهادی با ساخت مسکن محرومان و در حوزه های درمانی و ورزشی با اجرای برنامه های متنوع پیشگام است.
وی گفت: سپاه پاسداران در این شهرستان علاوه بر صیانت از ارزش ‌های انقلاب اسلامی، در مسیر سازندگی و رفع محرومیت گام بر می‌دارد و با برنامه‌ های دولت همراه است.

در ادامه این آئین، با اهدای هدایایی از پاسداران و جانبازان حاضر در مراسم قدردانی و تجلیل شد.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد