لاهیجان – ایرنا – مسئول روابط عمومی فرمانداری لاهیجان از ثبت نام ۱۰۱ داوطلب انتخابات شوراهای شهر تا پایان مهلت ثبت نام داوطلبان در این شهرستان خبر داد.

 مرتضی عالم روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران شهرستان لاهیجان اظهار داشت: از ۲۰ اسفند ۹۹ ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر تا پایان وقت اداری ۲۶ اسفند ۹۹ به چهار روش از طریق نرم افزار موبایل، نرم افزار رایانه ، دفاتر پیشخوان دولت و به صورت حضوری با مراجعه به فرمانداری انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در بازه زمانی اعلام شده، ثبت نام ۱۰۱ نفر نهایی شد که از این تعداد ۹ نفر خانم و ۹۲ نفر آقا هستند.

مسئول روابط عمومی فرمانداری لاهیجان تصریح کرد: از ۱۰۱ نفر ثبت نام کننده، ۸۴ نفر داوطلب شرکت در انتخابات شورای شهر لاهیجان و ۱۷ نفر برای انتخابات شورای اسلامی شهر رودبنه ثبت نام کرده اند.

نام‌نویسی از داوطلبان عضویت در انتخابات شوراهای اسلامی روستا هم در ماه فروردین انجام می‌شود. این داوطلبان از ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ به مدت یک هفته یعنی تا ۲۶ خرداد برای انجام تبلیغات فرصت دارند و از صبح ۲۷ خرداد تبلیغات انتخاباتی آنها ممنوع است.

 انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد در سراسر کشور برگزار می‌شود.

شهرستان لاهیجان با بیش از ۱۶۷ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است و تقسیمات سیاسی این شهرستان مرکب از دو بخش “مرکزی و رودبنه” است.