رشت-ایرنا-استاندار گیلان گفت: پیوسته به همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات تأکید کرده ام که رضایتمندی مردم را وجهه همت قرار دهند و از همه ظرفیت ها برای افزایش مشارکت در انتخابات استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع عصر سه‌شنبه در بازدید از ستاد انتخابات رشت و همچنین فرآیند نام نویسی از داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر اظهار داشت: مردم سالاری دینی ، عالی ترین جلوه حاکمیت اراده و خواست مردم بر مبنای شرع مقدس اسلام است که در کشورمان حکمفرماست.

وی با تأکید بر اهمیت اطمینان بخشی به جامعه از سلامت و امنیت انتخابات اضافه کرد: در خصوص فراهم سازی تحقق این دو مولفه مهم، برنامه ریزی و اقدامات لازم، طبق قانون انجام شده و لازمست که از همه ظرفیت ها همچون گروه‌های مختلف، احزاب سیاسی، گروه های مرجع، متنفذین دینی، علمی و فرهنگی و اصحاب رسانه برای تقویت انگیزش مردم در جهت خلق مشارکت حداکثری، بهره گیری لازم انجام شود.

ثبت نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر از چهارشنبه هفته گذشته بیستم اسفندماه آغاز شده و طبق اطلاعیه شماره ۱۰ ستاد انتخابات کشور؛ ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراها در فرمانداری ها تا ساعت ۲۰ امشب ادامه داشت و ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایل، رایانه شخصی و دفاتر پیشخوان تا ساعت ۲۴:۰۰ ادامه می یابد.
گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت در دوره پنجم شورای شهر ، ۵۳ شهر داشت که در این دوره، شهر پیربازار اضافه شده است.
۲۸۱ نفر در شوراهای اسلامی شهرهای استان گیلان عضویت دارند.
لازم به یادآوری است که ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری از ۱۶ تا ۲۲ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ (جمعاً به مدت ۷ روز) انجام می شود.