آستارا – ایرنا – ۲۹۰ بسته غذایی به نیازمندان در آستارا توزیع و ۲۲ هزار و ۸۴۰ عدد ماده محترقه از ۲ متهم در این شهرستان کشف شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا روز سه شنبه در حاشیه توزیع بسته های غذایی در بقعه امام زادگان این شهرستان گفت: امروز ۱۴۰ بسته غذایی به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال شامل برنج، ماهی، گوشت، حبوبات، رب گوجه، ماکارونی و خرما به خانوارهای آسیب دیده از کرونا در روستاها توزیع شد.

جمشید مهدوی افزود: تعمیرات سه منزل مسکونی نیازمندان توسط گروه جهادی مرکز افق بقعه امامزادگان آغاز شده و از زمان شیوع کرونا تاکنون هزار و ۱۱۲ بسته ارزاق به ارزش ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و ۱۴ هزار ماسک توسط خادمان بقعه امامزادگان در بین نیازمندان توزیع شده است.

امامزادگان ابراهیم و قاسم از نوادگان امام موسی کاظم (ع) هستند و در سال ۲۵۳ هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیده اند و حرم مطهر آنها در فاصله هفت کیلومتری آستارا، ملجا و ماوای عاشقان اهل بیت (ع) است و به دنبال شیوع ویروس عالمگیر کرونا، خیران با تامین بسته های غذایی به کمک خانواده های آسیب دیده از آن شتافته اند.

امیر حسین خلج مسئول گروه جهادی شهدای گمنام حوزه بسیج شهید برنجچی لوندویل هم گفت: امروز ۱۵۰ بسته غذایی به خانوارهای نیازمند روستاهای بخش لوندویل توزیع شد و در این راستا خیران و نیروهای بسیج مشارکت کردند.

کشف و توقیف مواد محترقه

فرمانده نیروی انتظامی آستارا گفت: امروز ماموران انتظامی ۲۲ هزار و ۸۴۰ عدد ماده محترقه قاچاق را از یک واحد مسکونی کشف و متهمان ۲۱ و ۳۹ ساله آن را دستگیر و به دادگاه معرفی کردند.

سرهنگ محمد نمازی افزود: ارزش محموله کشف شده ۵۰۰ میلیون ریال است و افراد سودجو از هم اکنون برای جشن های سال نو مواد محترقه وارد می کنند و شهروندان، اخبار فعالیت آنها را به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.