ایسنا/گیلان جانشین فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به برخورد قاطع با تخلفات حادثه ساز، گفت: در اجرای طرح نوروز، پلیس راه استان برای پیشگیری از تصادفات و تلفات انسانی با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود رفتارهای ترافیکی رانندگان را مورد رصد قرار می‌دهد.

سرهنگ حسین حسن‌پور در جلسه برنامه‌ریزی و هماهنگی طرح نوروز سال ۱۴۰۰ که در قرارگاه پلیس راه استان با حضور فرماندهان پاسگاه و مسئولان این مجموعه برگزار شد، اظهار کرد: در اجرای طرح نوروز، پلیس راه استان برای پیشگیری از تصادفات و تلفات انسانی با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود، دوربین‌های کنترل سرعت ثابت و سیار و سامانه‌ پایش تصویری، رفتارهای ترافیکی رانندگان را مورد رصد قرار می‌دهد.

وی کاهش تلفات جاده‌ای را از اولویت‌های نیروی انتظامی عنوان کرد و افزود: طرح نوروزی با شعار «پرهیز از سفر، ایمنی و سلامت» آغاز خواهد شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه پلیس راه بیش از ۱۱ هزار کیلومتر مسیر جاده‌ای دارد، تصریح کرد: با توجه به کار بسیار سخت در کنار ماموریت‌ها مربوطه، همیشه شیرینی کاهش تصادفات لذت بخش است.

این مقام انتظامی با اشاره به برخورد قاطع با تخلفات حادثه ساز، گفت: پلیس باید با اقتدار و با اخلاق اسلامی باشد و از آنجایی که استان گیلان مسافرخیز است، حضور تیم‌های گشت پلیس راه به صورت ملموس باشد.

سرهنگ حسن‌پور تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص کشور و شیوع ویروس کرونا از تمام شهروندان درخواست می‌کنیم برای حفظ سلامت خود و دیگران تا حد امکان در خانه‌ها بمانند.

انتهای پیام