ایسنا/گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر خودداری از حضور در مکان های شلوغ و در بسته گفت: حضور بیش از ۱۵ دقیقه در جمع و فضای بسته شانش ابتلاء به کرونا را افزایش می‌دهد.

دکتر آبتین حیدرزاده با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری شدند، اظهار کرد: هم اکنون ۳۲۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستان های استان بستری هستند و حدود ۷۰ بیمار حالشان وخیم است.

وی با تاکید بر خودداری از حضور در مکان های شلوغ و در بسته یادآور شد: حضور بیش از ۱۵ دقیقه در جمع و فضای بسته میزان ابتلاء به بیماری کرونا را افزایش می‌دهد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در مکان های شلوغ، از دو ماسک برای جلوگیری از انتشار و ابتلا به ویروس کرونا استفاده شود، ادامه داد: مردم از دید و بازدیدهای عید خودداری کنند.

حیدرزاده در گفت وگو با شبکه باران با اشاره به درپیش بودن تعطیلات نوروز و مسافرت های احتمالی گفت: مسافرت های احتمالی و دیدو بازدیدهای نوروزی منجر به افزایش گونه های جدید بیماری کرونا به ویژه گونه انگلیسی خواهد شد؛ لذا همچنان تاکید بر عدم برگزاری دورهمی ها و مسافرت ها داریم.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان از شرکت در تجمعات چهارشنبه آخر سال جدا خودداری کنند، افزود: رفتارهای پرخطر در آخرین چهارشنبه سال بار کادر درمان را بیشتر خواهد کرد.

انتهای پیام