آستارا – ایرنا – رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: توزیع هشت تن مرغ منجمد به قیمت هر کیلوگرم ۱۵۰ هزار ریال، برای تنظیم بازار شب عید در این شهرستان آغاز شد.

محسن آهنی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا بیان کرد: مرغ منجمد در یکی از مرغ های فروشی های خیابان مطهری توزیع می شود و تا پایان هفته در فروشگاه های بزرگ نیز توزیع خواهد شد.

وی افزود: در نیمه دوم امسال ۳۰ پرونده تخلف مرغ فروشی ها به تعزیرات حکومتی ارائه شده و بیشتر تخلفات در رابطه با گرانفروشی و توزیع خارج از شبکه است. 

وی ادامه داد: هر هفته به طور میانگین هفت تن روغن مایع توزیع می شود و توزیع ۲۰ تن شکر تنظیم بازار نیز آغاز شده و تا اوایل سال آینده ادامه خواهد داشت.

آهنی گفت: با همکاری بازرسان اتاق اصناف نظارت بر عرضه پوشاک، کیف و کفش، آجیل، خوار و بار، شیرینی، گوشت قرمز، مرغ و میوه و فعالیت شرکت های حمل و نقل درون و برون شهری، اماکن تفریحی و فرهنگی، واحدهای اقامتی، غذاخوری ها، تعمیرگاه و تعویض روغنی ها، انبار و سردخانه ها تا ۱۵ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا افزود: در زمستان امسال ۱۲۱ پرونده تخلف اقتصادی اصناف، تشکیل شد و متخلفان برای جریمه، به اداره تعزیرات حکومتی معرفی‌ شدند.

آهنی بیان کرد: در این مدت چهار هزار و ۵۱۰ بار از واحدهای صنفی بخصوص نانوایی ها بازدید شده و رقم تخلف احراز شده، ۶۸۱ میلیون ریال بوده است.

 وی اضافه کرد: در سه ماه گذشته به ۶۷ شکایت مردمی رسیدگی و به ۱۵۶ گشت مستقل و ۴۵ گشت مشترک در بازار اقدام شده و نانوایان بر ممنوعیت استفاده از افزودنی های غیرمجاز نظیر جوش شیرین توجه کنند.

وی از شهروندان و گردشگران خواست، تخلفات اقتصادی را به تلفن ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت یا به شماره ۰۱۳۴۴۸۱۹۷۶۷ واحد بازرسی اتاق اصناف اطلاع دهند.

شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و حدود ۶ هزار واحد تجاری که اغلب در بازارچه ساحلی آن متمرکز شده، در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.