آستارا – ایرنا – فرمانده سپاه ناحیه آستارا از آغاز مرحله چهارم غربالگری کرونا موسوم به طرح شهید سردار سلیمانی، با مشارکت اقشار ۱۸ گانه بسیج در تعطیلات نوروز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ سرهنگ بهزاد قنبری روز دوشنبه در جلسه شورای اداری در فرمانداری آستارا گفت: گروه های جهادی و قشرهای مختلف بسیج اصناف، کارگری و فرهنگیان در سه محور آموزش، شناسایی و حمایت از مبتلایان به کرونا در این طرح فعالیت می کنند.

وی بیان کرد: این طرح تا ۱۸ فروردین ماه اجرا می شود و فرد مبتلا به کرونا بعد از شناسایی به نیروهای شبکه بهداشت معرفی می شود تا مراحل درمان و قرنطینه سپری شود.

وی ادامه داد: خانواده های آسیب دیده از کرونا با دریافت بسته های غذایی حمایت می شوند و امسال در طرح شهید سلیمانی با مشارکت ۴۰۰ بسیجی در قالب ۱۱۰ تیم، ۸۹ هزار و ۹۰ نفر از شهروندان غربالگری شدند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا هم در این جلسه گفت: این شهرستان از نظر رهگیری بیماری کووید ۱۹ جزو شهرستان های برتر گیلان است و خوشبختانه این بیماری با تلاش عوامل بهداشت و درمان و بسیج کنترل شده است.

فرید بصیری مقدم افزود: در حال حاضر ۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان شهید بهشتی آستارا بستری هستند و به ۴۰ نفر از پزشکان، پرستاران و کادر درمان این شهرستان واکسن کرونا تزریق شده است.

وی بیان کرد: کشور ایران با سابقه ۱۰۰ ساله تولید واکسن در ردیف پنج کشور برتر دنیا قرار دارد و در سال جدید واکسن ایرانی کرونا هم تولید خواهد شد تا قدم محکمی در راستای قطع زنجیره این ویروس برداشته شود.

وی ادامه داد: از ساعت هشت تا ۲۲ مرکز بهداشتی شهید محمدزاده از افراد متقاضی، تست کرونا می گیرد و جواب تست ظرف ۴۸ ساله ارائه می شود و برای تامین زیرساخت تست کرونای رانندگان خارجی در مرز آستارا تلاش می کنیم.

مرحله نخست طرح غربالگری کرونا موسوم به سردار شهید سلیمانی از اول آذرماه در سطح کشور آغاز شده بود و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.