رشت-ایرنا-فرماندار انزلی گفت: در رقابت انتخاباتی بخصوص در بخش انتخابات شوراهای شهر و روستا قوانین انتخابات و اخلاق مداری رعایت شود.

به گزارش ایرنا، اسماعیل میرغضنفری روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا انتخابات را آبروی نظام دانست و اظهار داشت: مجریان انتخابات ، انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان در کنار هم تلاش می کنند که انتخاباتی سالم و پرشور برگزار شود.
وی رعایت امانتداری و جلب مشارکت حداکثری مردم  در شرایطی که دشمنان نظام به دنبال گسترش و ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم هستند را وظیفه مجریان برگزاری انتخابات دانست و اظهار داشت: مردم شریف ایران اسلامی ما ثابت کردند که همیشه همراه نظام بوده و مانند ادوار گذشته از این مرحله با غیرت عبور خواهند کرد.
وی افزود: تاکنون ۴۰ نفر نامزد انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر انزلی شده اند که پنج نفر زن و ۳۵ نفر مرد هستند.
میرغضنفری خاطر نشان کرد: از این تعداد ۹ نفر با اپلیکیشن موبایل و کامپیوتر ، شش نفر با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و ۲۶ نفر بصورت حضوری ثبت نام کرده اند .
وی تعداد واجدین شرایط رای گیری در این شهرستان بر اساس آمار سال ۹۸ را ۱۱۰ هزار و ۳۳۳ نفر اعلام و یاد آوری کرد: براساس جمعیت شهری اعضای شورای شهر انزلی هفت نفر و اعضای شوراهای روستا بر اساس جمعیت سه تا پنج نفر می باشد.
بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و شورای اسلامی این شهر ساحلی هفت عضو دارد .