رشت – ایرنا – سارا بهمنیار از گیلان موفق به کسب مدال برنز رقابت های لیگ جهانی کاراته وان ترکیه شد.

مسئول روابط عمومی هیات کاراته استان گیلان روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرحله اول لیگ جهانی کاراته وان در سال ۲۰۲۱ به مدت سه روز در استانبول ترکیه برگزار شد که در نهایت سارا بهمنیار ملی پوش شایسته استان گیلان توانست مدال برنز و مقام سوم این مسابقات را تصاحب کند.

طاهره ریحانی افزود: این کاراته کار ملی پوش و شایسته استان گیلان در جریان این رقابت ها که در بخش کومیته (مبارزه) و در وزن ۵۰- کیلوگرم حضور یافته بود، در دور اول با قرعه استراحت روبرو شد و در دور دوم توانست حریفی از کشور روسیه را شکست دهد.

وی ادامه داد: بهمنیار در دور سوم رو در روی کاراته کاری از کشور ترکیه قرار گرفت که برابر این حریفش نیز به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد و سپس  مقابل سراب اوزچلیک نفر اول رنکینگ المپیک و نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفت که در نهایت با نتیجه پنج بر ۲ مغلوب شد و به دیدار رده بندی راه یافت.

وی بیان کرد: این کاراته کار شایسته استان گیلان در دیدار رده بندی و برای کسب مدال برنز اولین مرحله لیگ جهانی کاراته وان ۲۰۲۱ ، مقابل کاترینا کریوا از اوکراین دارنده طلای قهرمانی اروپا ۲۰۱۷ و چهار نقره و شش برنز لیگ های جهانی کاراته وان قرار گرفت که در نهایت با نتیجه چهار بر صفر این حریف قدرتمندش را شکست داد و صاحب مدال برنز لیگ جهانی کاراته وان استانبول شد.

مسئول روابط عمومی هیات کاراته استان گیلان خاطرنشان کرد: در نخستین مرحله از پیکارهای لیگ جهانی کاراته وان که به میزبانی ترکیه و در استانبول برگزار شد، ۵۸۴ کاراته کار زن و مرد از ۷۲ کشور در  بخش های کاتا و کومیته با هم رقابت کردند.

ریحانی تصریح کرد: همچنین سعید حسنی پور قهرمان سابق کاراته آسیا و جهان از گیلان به عنوان مربی تیم ملی کاراته مردان کشور در این دوره از رقابت ها حضور یافت تا به همراه شهرام هروی سرمربی تیم ملی، کاراته کاران تیم ملی مردان کشور را در این دوره از رقابت ها هدایت کنند.

سارا بهمنیار کاراته کای گیلانی تاکنون مدال‌های زیادی را کسب کرده که از جمله آنها کسب مدال نقره لیگ جهانی وان اتریش، مدال طلای پنجمین مرحله لیگ جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، مدال طلای ششمین مرحله لیگ کاراته وان در مسکو، مدال برنز لیگ جهانی کاراته وان امارات، مدال نقره مسابقات امیدهای جهان در اسپانیا، مدال نقره مسابقات امیدهای آسیا در قزاقستان و همچنین مدال نقره لیگ جهانی کاراته وان ژاپن است.

بهمنیار در نخستین حضورش در تیم ملی بزرگسالان توانست در رقابت‌های جهانی اسپانیا مدال برنز کسب کرده و به عنوان اولین بانوی گیلانی دارنده مدال جهانی در رشته کاراته معرفی شود.