رشت _ ایرنا_ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در ایام نوروز تمامی مراکز ارایه خدمات نظام سلامت استان برای خدمات رسانی فعال هستند.

دکتر آبتین حیدرزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در ایام نوروز مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته برای ارایه خدمات بهداشتی به مردم فعال  می باشند و سایر مراکز جامع سلامت شهری و روستایی و شهری روستایی در ساعات اداری باز هستند.

 وی اضافه کرد: خانه های بهداشت در روستاهای بالای دو هزار نفر نیز طی ایام تعطیل و غیرتعطیل نوروز در ساعات اداری فعالند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: خانه های بهداشت در روستاهای کمتر از دو هزار نفر جمعیت در روزهای غیر تعطیل فعال است ضمن اینکه در روزهای تعطیل بهورز این مراکز آماده باش بوده و  به محض اعلام نیاز به محل مراجعه می کند.  

وی با بیان اینکه از کل پایگاه های ارایه خدمات نظام سلامت به عنوان دیده ور بیماری ها در گیلان استفاده می کنیم، گفت : شهروندان و یا اهالی روستایی استان در صورت مشاهده هر موردی در مورد فعالیت این مرکز بر خلاف برنامه زمانبندی مشخص شده می توانند موضوع را بلافاصله به مرکز بهداشت شهرستان محل سکونت یا استان اطلاع دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه از مردم استان خواست تا در صورت مشاهده کوچکترین علایم بیماری کرونا به مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته یا مراکز جامع سلامت مراجعه کنند و از خوددرمانی بپرهیزند.

هم اکنون ٢٨٨ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.